Aktuelle Reos nyheder
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2018  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2019
  Marker denne meddelelse som læst   Hvem er min turneringsleder?  Hans Christian Nielsen (Kasserer) 09-04-2018 15-10-2018
  Marker denne meddelelse som læst   Kan 70-årige spille 11-mands?  Hans Christian Nielsen (Kasserer) 28-06-2018 15-08-2018
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Kampresultater for Veteran, Sommerturneringen 2018
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
1 6 Tir. 31-12-2999 Kl. 19.00  FC Lejre 2  FC Fløng 0 - 3   Arne V. Larsen
10 56 Tir. 31-12-2999 Kl. 19.00  Vindinge  Himmelev 3 - 0   John P Nielsen
14 84 Tir. 31-12-2999 Kl. 19.00  FC Fløng  FC Lejre 2 3 - 0   Leif Lagoni
16 91 Tir. 14-08-2018 Kl. 19.00  Tune  Vindinge 3 - 1   John Pedersen
16 92 Tir. 14-08-2018 Kl. 19.00  Viby  Røde Stjerne 2 - 2   Rene Hochauer
16 93 Tir. 14-08-2018 Kl. 19.00  Svogerslev  Kirke Såby 1 - 2   Aage Falkenberg
16 94 Tir. 14-08-2018 Kl. 19.00  Mosede BK  Gadstrup 0 - 2   Leif Lagoni
16 95 Tir. 14-08-2018 Kl. 19.00  Himmelev  FC Lejre 2 2 - 2   Pauli Pedersen
16 96 Tir. 14-08-2018 Kl. 19.00  FC Lejre 1  FC Fløng 4 - 3   Søren Haurholm Larsen
15 85 Tir. 07-08-2018 Kl. 19.00  FC Lejre 2  FC Lejre 1 1 - 2   John P Nielsen
15 86 Tir. 07-08-2018 Kl. 19.00  Gadstrup  Himmelev 1 - 5   Søren Andersen
15 87 Tir. 07-08-2018 Kl. 19.00  Kirke Såby  Mosede BK 0 - 3   Jørgen Nielsen
15 88 Tir. 07-08-2018 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Svogerslev 1 - 8   Søren Haurholm Larsen
15 89 Tir. 07-08-2018 Kl. 19.00  Tune  Viby 6 - 2   Aage Falkenberg
15 90 Tir. 07-08-2018 Kl. 19.00  Roskilde KFUM 2  Vindinge 3 - 1   Keld Nielsen
14 79 Ons. 01-08-2018 Kl. 19.00  Viby  Roskilde KFUM 2 1 - 4   John Pedersen
14 80 Tir. 31-07-2018 Kl. 19.00  Svogerslev  Tune 0 - 2   Søren Andersen
14 81 Tir. 31-07-2018 Kl. 19.00  Mosede BK  Røde Stjerne 1 - 1   Ole Baltsen
14 83 Tir. 31-07-2018 Kl. 19.00  FC Lejre 1  Gadstrup 3 - 0   Keld Nielsen
13 75 Tir. 26-06-2018 Kl. 19.00  Himmelev  Røde Stjerne 0 - 3   Keld Nielsen
13 76 Tir. 26-06-2018 Kl. 19.00  Mosede BK  Tune 2 - 4   Jørgen Nielsen
13 77 Tir. 26-06-2018 Kl. 19.00  Svogerslev  Roskilde KFUM 2 2 - 1   John P Nielsen
13 73 Man. 25-06-2018 Kl. 19.00  FC Fløng  Gadstrup 2 - 0   Søren Haurholm Larsen
13 74 Man. 25-06-2018 Kl. 19.00  FC Lejre 1  Kirke Såby 6 - 0   Arne V. Larsen
13 78 Man. 25-06-2018 Kl. 19.00  Viby  Vindinge 2 - 3   John Pedersen
12 67 Tir. 19-06-2018 Kl. 19.00  Vindinge  Svogerslev 2 - 2   Keld Nielsen
12 68 Tir. 19-06-2018 Kl. 19.00  Roskilde KFUM 2  Mosede BK 6 - 1   Jørgen Nielsen
12 69 Tir. 19-06-2018 Kl. 19.00  Tune  Himmelev 4 - 3   Aage Falkenberg
12 70 Tir. 19-06-2018 Kl. 19.00  Røde Stjerne  FC Lejre 1 3 - 2   Arne V. Larsen
12 71 Tir. 19-06-2018 Kl. 19.00  Kirke Såby  FC Fløng 1 - 2   Søren Andersen
12 72 Tir. 19-06-2018 Kl. 19.00  Gadstrup  FC Lejre 2 4 - 4   Kelley Hune Jørgensen
11 61 Tir. 12-06-2018 Kl. 19.00  FC Lejre 2  Kirke Såby 0 - 3   Jørgen Nielsen
11 62 Tir. 12-06-2018 Kl. 19.00  FC Fløng  Røde Stjerne 0 - 5   Leif Lagoni
11 63 Tir. 12-06-2018 Kl. 19.00  FC Lejre 1  Tune 5 - 1   Keld Nielsen
11 64 Tir. 12-06-2018 Kl. 19.00  Himmelev  Roskilde KFUM 2 2 - 3   Søren Andersen
11 65 Tir. 12-06-2018 Kl. 19.00  Mosede BK  Vindinge 1 - 9   Arne V. Larsen
11 66 Tir. 12-06-2018 Kl. 19.00  Svogerslev  Viby 4 - 6   Søren Haurholm Larsen
10 55 Tor. 07-06-2018 Kl. 19.00  Viby  Mosede BK 5 - 1   Søren Haurholm Larsen
10 57 Tor. 07-06-2018 Kl. 19.00  Roskilde KFUM 2  FC Lejre 1 5 - 1   Keld Nielsen
10 59 Tor. 07-06-2018 Kl. 19.00  Røde Stjerne  FC Lejre 2 0 - 5   Søren Andersen
10 60 Tor. 07-06-2018 Kl. 19.00  Kirke Såby  Gadstrup 3 - 1   Arne V. Larsen
2 8 Man. 04-06-2018 Kl. 19.00  Himmelev  Gadstrup 5 - 1   John P Nielsen
10 58 Man. 04-06-2018 Kl. 19.00  Tune  FC Fløng 3 - 0   Ole Baltsen
2 12 Søn. 03-06-2018 Kl. 10.00  Vindinge  Roskilde KFUM 2 3 - 0   John P Nielsen
9 49 Tir. 29-05-2018 Kl. 19.00  Gadstrup  Røde Stjerne 1 - 4   Leif Lagoni
9 50 Tir. 29-05-2018 Kl. 19.00  FC Lejre 2  Tune 2 - 2   Arne V. Larsen
9 51 Tir. 29-05-2018 Kl. 19.00  FC Fløng  Roskilde KFUM 2 5 - 1   Keld Nielsen
9 52 Tir. 29-05-2018 Kl. 19.00  FC Lejre 1  Vindinge 3 - 1   Jens Nikolaisen
9 53 Tir. 29-05-2018 Kl. 19.00  Himmelev  Viby 1 - 1   Jørgen Nielsen
9 54 Tir. 29-05-2018 Kl. 19.00  Mosede BK  Svogerslev 1 - 8   John P Nielsen
8 43 Tir. 22-05-2018 Kl. 19.00  Svogerslev  Himmelev 5 - 3   John P Nielsen
8 44 Tir. 22-05-2018 Kl. 19.00  Viby  FC Lejre 1 1 - 4   Arne V. Larsen
8 45 Tir. 22-05-2018 Kl. 19.00  Vindinge  FC Fløng 1 - 3   Jørgen Nielsen
8 46 Tir. 22-05-2018 Kl. 19.00  Roskilde KFUM 2  FC Lejre 2 3 - 2   John Pedersen
8 47 Tir. 22-05-2018 Kl. 19.00  Tune  Gadstrup 8 - 1   Kelley Hune Jørgensen
8 48 Tir. 22-05-2018 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Kirke Såby 0 - 4   Keld Nielsen
7 37 Tir. 15-05-2018 Kl. 19.00  Kirke Såby  Tune 2 - 4   Pauli Pedersen
7 38 Tir. 15-05-2018 Kl. 19.00  Gadstrup  Roskilde KFUM 2 0 - 8   John P Nielsen
7 39 Tir. 15-05-2018 Kl. 19.00  FC Lejre 2  Vindinge 1 - 2   Arne V. Larsen
7 40 Tir. 15-05-2018 Kl. 19.00  FC Fløng  Viby 7 - 2   Kelley Hune Jørgensen
7 41 Tir. 15-05-2018 Kl. 19.00  FC Lejre 1  Svogerslev 4 - 3   Søren Haurholm Larsen
7 42 Tir. 15-05-2018 Kl. 19.00  Himmelev  Mosede BK 4 - 3   Keld Nielsen
6 31 Tir. 08-05-2018 Kl. 19.00  Mosede BK  FC Lejre 1 1 - 7   Finn Jørgensen
6 32 Tir. 08-05-2018 Kl. 19.00  Svogerslev  FC Fløng 1 - 2   Arne V. Larsen
6 33 Tir. 08-05-2018 Kl. 19.00  Viby  FC Lejre 2 4 - 2   John P Nielsen
6 34 Tir. 08-05-2018 Kl. 19.00  Vindinge  Gadstrup 3 - 0   Aage Falkenberg
6 35 Tir. 08-05-2018 Kl. 19.00  Roskilde KFUM 2  Kirke Såby 8 - 0   Keld Nielsen
6 36 Tir. 08-05-2018 Kl. 19.00  Tune  Røde Stjerne 5 - 0   Pauli Pedersen
5 25 Tir. 01-05-2018 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Roskilde KFUM 2 1 - 1   Keld Nielsen
5 26 Tir. 01-05-2018 Kl. 19.00  Kirke Såby  Vindinge 0 - 3   Søren Haurholm Larsen
5 27 Tir. 01-05-2018 Kl. 19.00  Gadstrup  Viby 2 - 7   Arne V. Larsen
5 28 Tir. 01-05-2018 Kl. 19.00  FC Lejre 2  Svogerslev 5 - 2   Rene Hochauer
5 29 Tir. 01-05-2018 Kl. 19.00  FC Fløng  Mosede BK 5 - 2   Claus Reib
5 30 Tir. 01-05-2018 Kl. 19.00  FC Lejre 1  Himmelev 1 - 1   John P Nielsen
4 19 Tir. 24-04-2018 Kl. 19.00  Himmelev  FC Fløng 1 - 1   Søren Haurholm Larsen
4 20 Tir. 24-04-2018 Kl. 19.00  Mosede BK  FC Lejre 2 0 - 2   Leif Lagoni
4 21 Tir. 24-04-2018 Kl. 19.00  Svogerslev  Gadstrup 2 - 2   Jørgen Nielsen
4 22 Tir. 24-04-2018 Kl. 19.00  Viby  Kirke Såby 4 - 2   Arne V. Larsen
4 23 Tir. 24-04-2018 Kl. 19.00  Vindinge  Røde Stjerne 2 - 0   Keld Nielsen
4 24 Tir. 24-04-2018 Kl. 19.00  Roskilde KFUM 2  Tune 1 - 5   John P Nielsen
3 13 Tir. 17-04-2018 Kl. 19.00  Vindinge  Tune 3 - 2   Jørgen Nielsen
3 14 Tir. 17-04-2018 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Viby 8 - 1   Claus Reib
3 15 Tir. 17-04-2018 Kl. 20.00  Kirke Såby  Svogerslev 4 - 5   Keld Nielsen
3 16 Tir. 17-04-2018 Kl. 19.00  Gadstrup  Mosede BK 4 - 1   Frank Fischer
3 18 Tir. 17-04-2018 Kl. 19.00  FC Fløng  FC Lejre 1 0 - 3   Arne V. Larsen
3 17 Man. 16-04-2018 Kl. 20.00  FC Lejre 2  Himmelev 1 - 7   Søren Haurholm Larsen
2 9 Tir. 10-04-2018 Kl. 19.00  Mosede BK  Kirke Såby 2 - 3   Keld Nielsen
2 10 Tir. 10-04-2018 Kl. 19.00  Svogerslev  Røde Stjerne 4 - 2   Arne V. Larsen
2 7 Man. 09-04-2018 Kl. 20.00  FC Lejre 1  FC Lejre 2 8 - 2   Jens Nikolaisen
2 11 Man. 09-04-2018 Kl. 19.00  Viby  Tune 0 - 2   Kelley Hune Jørgensen
1 5 Ons. 04-04-2018 Kl. 19.30  Gadstrup  FC Lejre 1 2 - 4   Jens Nikolaisen
1 1 Tir. 03-04-2018 Kl. 19.00  Roskilde KFUM 2  Viby 6 - 5   Søren Haurholm Larsen
1 2 Tir. 03-04-2018 Kl. 20.30  Tune  Svogerslev 5 - 1   John Pedersen
1 3 Tir. 03-04-2018 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Mosede BK 6 - 1   Keld Nielsen
1 4 Tir. 03-04-2018 Kl. 19.00  Kirke Såby  Himmelev 1 - 1   Kelley Hune Jørgensen
 
Røde kampresultater er kampe, der er vundet uden kamp
Kampprogram for Veteran, Sommerturneringen 2018
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Planlagt
spilledato
Planlagt
spilletidspunkt
Hjemmehold Udehold Hjemmehold
spilletøj
Udehold
spilletøj
Kampens
dommer
17 97 Tir. 21-08-2018 19.00  FC Fløng  Himmelev  blå/hvidstribet-sort  Grøn  Søren Andersen
17 98 Tir. 21-08-2018 19.00  FC Lejre 2  Mosede BK  blå/blå  Blå buks, gul trøje  Jens Nikolaisen
17 99 Tir. 21-08-2018 19.00  Gadstrup  Svogerslev  Lyseblå  Rød  Jørgen Nielsen
17 100 Tir. 21-08-2018 19.00  Kirke Såby  Viby  Rød/Hvid  Grøn  Kelley Hune Jørgensen
17 101 Tir. 21-08-2018 19.00  Røde Stjerne  Vindinge  Hvid  Gul  Aage Falkenberg
17 102 Tir. 21-08-2018 19.00  Tune  Roskilde KFUM 2  Gul trøje/ blå bukse  Blå/hvid  Søren Haurholm Larsen
18 103 Tir. 28-08-2018 19.00  Roskilde KFUM 2  Røde Stjerne  Blå/hvid  Hvid  Paul Jørn Larsen
18 104 Tir. 28-08-2018 19.00  Vindinge  Kirke Såby  Gul  Rød/Hvid  Jens Nikolaisen
18 105 Tir. 28-08-2018 19.00  Viby  Gadstrup  Grøn  Lyseblå  Leif Lagoni
18 106 Tir. 28-08-2018 19.00  Svogerslev  FC Lejre 2  Rød  blå/blå  Keld Nielsen
18 107 Tir. 28-08-2018 19.00  Mosede BK  FC Fløng  Blå buks, gul trøje  blå/hvidstribet-sort  Jørgen Nielsen
18 108 Tir. 28-08-2018 19.00  Himmelev  FC Lejre 1  Grøn  blå/blå  Arne V. Larsen
19 109 Tor. 30-08-2018 19.00  FC Lejre 1  Mosede BK  blå/blå  Blå buks, gul trøje  Rene Hochauer
19 110 Tor. 30-08-2018 19.00  FC Fløng  Svogerslev  blå/hvidstribet-sort  Rød  Pauli Pedersen
19 111 Tor. 30-08-2018 19.00  FC Lejre 2  Viby  blå/blå  Grøn  Paul Jørn Larsen
19 112 Tor. 30-08-2018 19.00  Gadstrup  Vindinge  Lyseblå  Gul  Jørgen Nielsen
19 114 Tor. 30-08-2018 19.00  Røde Stjerne  Tune  Hvid  Gul trøje/ blå bukse  John P Nielsen
20 115 Tir. 04-09-2018 18.00  Tune  Kirke Såby  Gul trøje/ blå bukse  Rød/Hvid  Jørgen Nielsen
20 116 Tir. 04-09-2018 18.00  Roskilde KFUM 2  Gadstrup  Blå/hvid  Lyseblå  John Pedersen
20 117 Tir. 04-09-2018 18.00  Vindinge  FC Lejre 2  Gul  blå/blå  Arne V. Larsen
20 118 Tir. 04-09-2018 18.00  Viby  FC Fløng  Grøn  blå/hvidstribet-sort  Ole Baltsen
20 119 Tir. 04-09-2018 18.00  Svogerslev  FC Lejre 1  Rød  blå/blå  John P Nielsen
20 120 Tir. 04-09-2018 18.00  Mosede BK  Himmelev  Blå buks, gul trøje  Grøn  Leif Lagoni
21 121 Tir. 11-09-2018 18.00  Himmelev  Svogerslev  Grøn  Rød  Aage Falkenberg
21 122 Tir. 11-09-2018 18.00  FC Lejre 1  Viby  blå/blå  Grøn  Paul Jørn Larsen
21 123 Tir. 11-09-2018 18.00  FC Fløng  Vindinge  blå/hvidstribet-sort  Gul  Jørgen Nielsen
21 124 Tir. 11-09-2018 18.00  FC Lejre 2  Roskilde KFUM 2  blå/blå  Blå/hvid  John P Nielsen
21 125 Tir. 11-09-2018 18.00  Gadstrup  Tune  Lyseblå  Gul trøje/ blå bukse  Arne V. Larsen
21 126 Tir. 11-09-2018 18.00  Kirke Såby  Røde Stjerne  Rød/Hvid  Hvid  Søren Haurholm Larsen
22 127 Tir. 18-09-2018 18.00  Røde Stjerne  Gadstrup  Hvid  Lyseblå  
22 128 Tir. 18-09-2018 18.00  Tune  FC Lejre 2  Gul trøje/ blå bukse  blå/blå  Jens Nikolaisen
22 129 Tir. 18-09-2018 18.00  Roskilde KFUM 2  FC Fløng  Blå/hvid  blå/hvidstribet-sort  Keld Nielsen
22 130 Tir. 18-09-2018 18.00  Vindinge  FC Lejre 1  Gul  blå/blå  Lars Gerner
22 131 Tir. 18-09-2018 18.00  Viby  Himmelev  Grøn  Grøn  Arne V. Larsen
22 132 Tir. 18-09-2018 18.00  Svogerslev  Mosede BK  Rød  Blå buks, gul trøje  Aage Falkenberg
23 133 Tir. 25-09-2018 18.00  Mosede BK  Viby  Blå buks, gul trøje  Grøn  Ole Baltsen
23 134 Tir. 25-09-2018 18.00  Himmelev  Vindinge  Grøn  Gul  
23 135 Tir. 25-09-2018 18.00  FC Lejre 1  Roskilde KFUM 2  blå/blå  Blå/hvid  Keld Nielsen
23 136 Tir. 25-09-2018 18.00  FC Fløng  Tune  blå/hvidstribet-sort  Gul trøje/ blå bukse  Aage Falkenberg
23 137 Tir. 25-09-2018 18.00  FC Lejre 2  Røde Stjerne  blå/blå  Hvid  Søren Andersen
23 138 Tir. 25-09-2018 18.00  Gadstrup  Kirke Såby  Lyseblå  Rød/Hvid  Leif Lagoni
24 139 Tir. 02-10-2018 18.00  Kirke Såby  FC Lejre 2  Rød/Hvid  blå/blå  Frank Fischer
24 140 Tir. 02-10-2018 18.00  Røde Stjerne  FC Fløng  Hvid  blå/hvidstribet-sort  Jørgen Nielsen
24 141 Tir. 02-10-2018 18.00  Tune  FC Lejre 1  Gul trøje/ blå bukse  blå/blå  Jens Nikolaisen
24 142 Tir. 02-10-2018 18.00  Roskilde KFUM 2  Himmelev  Blå/hvid  Grøn  John P Nielsen
24 143 Tir. 02-10-2018 18.00  Vindinge  Mosede BK  Gul  Blå buks, gul trøje  Aage Falkenberg
24 144 Tir. 02-10-2018 18.00  Viby  Svogerslev  Grøn  Rød  John Pedersen
25 145 Tir. 09-10-2018 18.00  Svogerslev  Vindinge  Rød  Gul  Ole Baltsen
25 146 Tir. 09-10-2018 18.00  Mosede BK  Roskilde KFUM 2  Blå buks, gul trøje  Blå/hvid  John Pedersen
25 147 Tir. 09-10-2018 18.00  Himmelev  Tune  Grøn  Gul trøje/ blå bukse  John P Nielsen
25 148 Tir. 09-10-2018 18.00  FC Lejre 1  Røde Stjerne  blå/blå  Hvid  Jørgen Nielsen
25 149 Tir. 09-10-2018 17.30  FC Fløng  Kirke Såby  blå/hvidstribet-sort  Rød/Hvid  Jens Nikolaisen
25 150 Tir. 09-10-2018 18.00  FC Lejre 2  Gadstrup  blå/blå  Lyseblå  Aage Falkenberg
26 151 Lør. 13-10-2018 10.00  Gadstrup  FC Fløng  Lyseblå  blå/hvidstribet-sort  Ole Baltsen
26 152 Lør. 13-10-2018 10.00  Kirke Såby  FC Lejre 1  Rød/Hvid  blå/blå  Aage Falkenberg
26 153 Lør. 13-10-2018 10.00  Røde Stjerne  Himmelev  Hvid  Grøn  Leif Lagoni
26 154 Lør. 13-10-2018 10.00  Tune  Mosede BK  Gul trøje/ blå bukse  Blå buks, gul trøje  Søren Andersen
26 155 Lør. 13-10-2018 10.00  Roskilde KFUM 2  Svogerslev  Blå/hvid  Rød  Søren Haurholm Larsen
26 156 Lør. 13-10-2018 10.00  Vindinge  Viby  Gul  Grøn  Jørgen Nielsen
14 82 Kampen er udsat og ingen ny dato aftalt 31-12-2999  Himmelev  Kirke Såby  Grøn  Rød/Hvid  Keld Nielsen
19 113 Kampen er udsat og ingen ny dato aftalt 31-12-2999  Kirke Såby  Roskilde KFUM 2  Rød/Hvid  Blå/hvid  Søren Andersen