Aktuelle Reos nyheder
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2019  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Havdrup Oldstar har trukket holdet for 2019  Verner Egelund (Turneringsleder Old Star og Veteran) 28-03-2019 27-09-2019
  Marker denne meddelelse som læst   Dommerformand skifter adresse  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 31-03-2019 20-04-2019
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Super Veteran stilling
 
Plac. Hold Kampe Point Mål-
diff.
   I alt     Hjemme     Ude 
 V   U   T   Mål   V   U   T   V   U   T 
1
  FC Fløng  
2 6 3   2 0 0 3-0   1 0 0   1 0 0
2
  Himmelev 2  
2 6 3   2 0 0 3-0   1 0 0   1 0 0
3
  Gadstrup  
3 6 5   2 0 1 6-1   1 0 0   1 0 1
4
  Taastrup FC  
3 6 2   2 0 1 7-5   2 0 0   0 0 1
5
  Røde Stjerne/Svogerslev  
2 4 4   1 1 0 5-1   0 1 0   1 0 0
6
  Karlslunde  
3 4 1   1 1 1 6-5   0 1 0   1 0 1
7
  Hvalsø  
2 3 1   1 0 1 4-3   0 0 1   1 0 0
8
  Havdrup  
2 3 0   1 0 1 3-3   0 0 1   1 0 0
9
  FC Lejre  
2 3 -1   1 0 1 6-7   1 0 1   0 0 0
10
  Himmelev 1  
1 1 0   0 1 0 0-0   0 0 0   0 1 0
11
  Roskilde KFUM 1  
3 1 -6   0 1 2 2-8   0 0 2   0 1 0
12
  Vindinge  
2 0 -4   0 0 2 2-6   0 0 1   0 0 1
13
  Kirke Såby  
3 0 -8   0 0 3 1-9   0 0 1   0 0 2
Resultater Program
 
Kampdato Torsdag 11-04-2019 (nr. 3 af 26)  
Kampnr.  Dato   Kamp   Resultat 
13   Tor. 11-04-2019    Roskilde KFUM 1 - Havdrup  0 - 3
14   Tor. 11-04-2019    Taastrup FC - Karlslunde  2 - 1
15   Tor. 11-04-2019    Himmelev 2 - Gadstrup  1 - 0
16   Tor. 11-04-2019    FC Fløng - Kirke Såby  2 - 0
17   Ons. 17-04-2019    FC Lejre - Vindinge  5 - 2
18   Tor. 11-04-2019    Røde Stjerne/Svogerslev - Himmelev 1  0 - 0
  Kampdato Torsdag 25-04-2019 (nr. 4 af 26)
Kampnr.  Dato   Kl.   Kamp 
19  Tor. 25-04-2019   19.00   Vindinge - Røde Stjerne/Svogerslev 
20  Tor. 25-04-2019   19.00   Kirke Såby - FC Lejre 
21  Tor. 25-04-2019   19.00   Gadstrup - FC Fløng 
22  Tor. 25-04-2019   19.00   Karlslunde - Himmelev 2 
23  Tor. 25-04-2019   19.00   Havdrup - Taastrup FC 
24  Tor. 25-04-2019   19.00   Hvalsø - Roskilde KFUM 1