Aktuelle Reos nyheder  (markér alle nyheder som læst)
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   Gadstrup trækker sit hold i Superveteran  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 24-05-2023 01-12-2023
  Marker denne meddelelse som læst   Hvalsø trækker sit hold i Superveteran.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 08-06-2023 01-12-2023
  Marker denne meddelelse som læst   Røde Stjerne trækker sit hold i Old Star rækkem  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 21-06-2023 01-12-2023
  Marker denne meddelelse som læst   Så er de sidste kampe i Super Veteran klar d 8.ok  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 23-08-2023 30-11-2023
  Marker denne meddelelse som læst   Jeg har fået ny mail adresse som følger.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 24-08-2023 06-09-2024
  Marker denne meddelelse som læst   REOS generalforsamling 21. november 2023  Torben Steen Hansen (Formand) 26-10-2023 30-11-2023
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Taastrup FC resultater og program
 
Kampresultater for Grand Old Master 5-mands, Sommerturneringen 2023
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
10 40 Tir. 31-12-2999 Kl. 19.00  Borup  Taastrup FC 0 - 3  
18 70 Lør. 07-10-2023 Kl. 11.15  Taastrup FC  Himmelev/Lejre 6 - 1  
17 65 Ons. 27-09-2023 Kl. 17.30  Roskilde KFUM  Taastrup FC 1 - 0   Dan Petersen
16 64 Ons. 20-09-2023 Kl. 18.00  Albertslund  Taastrup FC 1 - 2   Kelley Hune Jørgensen
15 60 Ons. 13-09-2023 Kl. 18.30  Taastrup FC  FC Lejre 3 - 0   Arne V. Larsen
14 56 Ons. 06-09-2023 Kl. 18.30  Himmelev  Taastrup FC 3 - 0   Jørgen Nielsen
13 51 Ons. 30-08-2023 Kl. 18.30  Taastrup FC  Røde Stjerne 3 - 0  
12 47 Ons. 23-08-2023 Kl. 19.00  RB 1906  Taastrup FC 1 - 1  
9 34 Ons. 21-06-2023 Kl. 19.00  Himmelev/Lejre  Taastrup FC 0 - 9   Søren Andersen
8 29 Ons. 07-06-2023 Kl. 19.00  Taastrup FC  Roskilde KFUM 1 - 3   John Pedersen
7 28 Ons. 31-05-2023 Kl. 19.00  Taastrup FC  Albertslund 10 - 3  
6 24 Ons. 24-05-2023 Kl. 19.00  FC Lejre  Taastrup FC 0 - 5  
5 20 Ons. 17-05-2023 Kl. 19.00  Taastrup FC  Himmelev 1 - 2  
4 15 Ons. 10-05-2023 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Taastrup FC 1 - 3  
3 11 Ons. 03-05-2023 Kl. 19.00  Taastrup FC  RB 1906 4 - 2  
1 4 Ons. 12-04-2023 Kl. 19.00  Taastrup FC  Borup 7 - 3  
 
Kampprogram for Grand Old Master 5-mands, Sommerturneringen 2023
 
Der er ingen resterende kampe