Aktuelle Reos nyheder  (markér alle nyheder som læst)
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2016  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 30-01-2014 12-12-2016
  Marker denne meddelelse som læst   dommer Flemmig Schultz holder pause i REOS  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 21-03-2016 04-04-2017
  Marker denne meddelelse som læst   VIGTIG INFORMATION I GRAND OLD MASTER  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 21-03-2016 04-04-2017
  Marker denne meddelelse som læst   Taastrup FC har trukket hold i Old Master B  Ronald Karlsen (Formand) 29-03-2016 30-06-2016
  Marker denne meddelelse som læst   VIGTIG MEDDELELSE TIL ALLE KLUBBER  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 20-05-2016 02-06-2017
  Marker denne meddelelse som læst   Solrøds kampe i Superveteran flyttes til solrød id  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 23-05-2016 05-06-2017
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Kampprogram for Old Star, Sommerturneringen 2016
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Planlagt
spilledato
Planlagt
spilletidspunkt
Hjemmehold Udehold Hjemmehold
spilletøj
Udehold
spilletøj
Kampens
dommer
12 67 Tor. 11-08-2016 19.00  Svogerslev  Tune  Rød  Gul trøje/ blå bukse  Dan Petersen
12 68 Tor. 11-08-2016 19.00  Mosede  Røde Stjerne  Blå buks, gul trøje  Hvid  Henrik Them Christensen
12 69 Tor. 11-08-2016 19.00  Himmelev  Kirke Hyllinge  Grøn  Hvid/Rød  Kelley Hune Jørgensen
12 70 Tor. 11-08-2016 19.00  Gadstrup  Havdrup  Lyseblå  Gul / Blå  Ole Baltsen
12 71 Tor. 11-08-2016 19.00  FC Lejre  Ferslev  blå/blå  Rød/Rød  Lars Gerner
12 72 Tor. 11-08-2016 19.00  Borup  FC Fløng  Hvid  blå/hvidstribet-sort  Marc Lagoni
13 73 Tor. 18-08-2016 19.00  Tune  Gadstrup  Gul trøje/ blå bukse  Lyseblå  Lars Gerner
13 74 Tor. 18-08-2016 19.00  Røde Stjerne  FC Lejre  Hvid  blå/blå  Dan Petersen
13 75 Tor. 18-08-2016 19.00  Kirke Hyllinge  Borup  Hvid/Rød  Hvid  Kelley Hune Jørgensen
13 76 Tor. 18-08-2016 19.00  Havdrup  Svogerslev  Gul / Blå  Rød  Rene Hochauer
13 77 Tor. 18-08-2016 19.00  Ferslev  Mosede  Rød/Rød  Blå buks, gul trøje  Henrik Them Christensen
13 78 Tor. 18-08-2016 19.00  FC Fløng  Himmelev  blå/hvidstribet-sort  Grøn  Marc Lagoni
14 79 Tor. 25-08-2016 19.00  Røde Stjerne  Tune  Hvid  Gul trøje/ blå bukse  Ole Baltsen
14 80 Tor. 25-08-2016 19.00  Kirke Hyllinge  Svogerslev  Hvid/Rød  Rød  Kelley Hune Jørgensen
14 81 Tor. 25-08-2016 19.00  Himmelev  Mosede  Grøn  Blå buks, gul trøje  Niels Chr. Andersen
14 82 Tor. 25-08-2016 19.00  Ferslev  Havdrup  Rød/Rød  Gul / Blå  Henrik Them Christensen
14 83 Tor. 25-08-2016 19.00  FC Fløng  Gadstrup  blå/hvidstribet-sort  Lyseblå  Dan Petersen
14 84 Tor. 25-08-2016 19.00  Borup  FC Lejre  Hvid  blå/blå  Marc Lagoni
21 123 Man. 29-08-2016 19.00  FC Fløng  Mosede  blå/hvidstribet-sort  Blå buks, gul trøje  Niels Chr. Andersen
15 85 Tor. 01-09-2016 19.00  Tune  Ferslev  Gul trøje/ blå bukse  Rød/Rød  Niels Chr. Andersen
15 86 Tor. 01-09-2016 19.00  Svogerslev  FC Fløng  Rød  blå/hvidstribet-sort  Ole Baltsen
15 87 Tor. 01-09-2016 19.00  Mosede  Borup  Blå buks, gul trøje  Hvid  Rene Hochauer
15 88 Tor. 01-09-2016 19.00  Havdrup  Røde Stjerne  Gul / Blå  Hvid  Marc Lagoni
15 89 Tor. 01-09-2016 19.00  Gadstrup  Kirke Hyllinge  Lyseblå  Hvid/Rød  Henrik Them Christensen
15 90 Tor. 01-09-2016 19.00  FC Lejre  Himmelev  blå/blå  Grøn  Kelley Hune Jørgensen
16 91 Tor. 08-09-2016 19.00  Kirke Hyllinge  Tune  Hvid/Rød  Gul trøje/ blå bukse  Kelley Hune Jørgensen
16 92 Tor. 08-09-2016 19.00  Mosede  Svogerslev  Blå buks, gul trøje  Rød  Rene Hochauer
16 93 Tor. 08-09-2016 19.00  Himmelev  Røde Stjerne  Grøn  Hvid  Henrik Them Christensen
16 94 Tor. 08-09-2016 19.00  FC Fløng  Havdrup  blå/hvidstribet-sort  Gul / Blå  Dan Petersen
16 95 Tor. 08-09-2016 19.00  FC Lejre  Gadstrup  blå/blå  Lyseblå  Ole Baltsen
16 96 Tor. 08-09-2016 19.00  Borup  Ferslev  Hvid  Rød/Rød  Marc Lagoni
17 97 Tor. 15-09-2016 18.30  FC Fløng  Tune  blå/hvidstribet-sort  Gul trøje/ blå bukse  Henrik Them Christensen
17 98 Tor. 15-09-2016 18.30  Svogerslev  FC Lejre  Rød  blå/blå  Niels Chr. Andersen
17 99 Tor. 15-09-2016 18.30  Røde Stjerne  Borup  Hvid  Hvid  Marc Lagoni
17 100 Tor. 15-09-2016 18.30  Havdrup  Kirke Hyllinge  Gul / Blå  Hvid/Rød  Rene Hochauer
17 101 Tor. 15-09-2016 18.30  Gadstrup  Mosede  Lyseblå  Blå buks, gul trøje  Ole Baltsen
17 102 Tor. 15-09-2016 18.30  Ferslev  Himmelev  Rød/Rød  Grøn  Kelley Hune Jørgensen
18 103 Tor. 22-09-2016 18.30  Tune  Mosede  Gul trøje/ blå bukse  Blå buks, gul trøje  Rene Hochauer
18 104 Tor. 22-09-2016 18.30  Himmelev  Svogerslev  Grøn  Rød  Dan Petersen
18 105 Tor. 22-09-2016 18.30  Kirke Hyllinge  Røde Stjerne  Hvid/Rød  Hvid  Henrik Them Christensen
18 106 Tor. 22-09-2016 18.30  FC Lejre  Havdrup  blå/blå  Gul / Blå  Kelley Hune Jørgensen
18 107 Tor. 22-09-2016 18.30  Borup  Gadstrup  Hvid  Lyseblå  Lars Gerner
18 108 Tor. 22-09-2016 18.30  FC Fløng  Ferslev  blå/hvidstribet-sort  Rød/Rød  Niels Chr. Andersen
19 109 Tor. 29-09-2016 19.00  Tune  FC Lejre  Gul trøje/ blå bukse  blå/blå  Rene Hochauer
19 110 Tor. 29-09-2016 17.45  Svogerslev  Borup  Rød  Hvid  Kelley Hune Jørgensen
19 111 Tor. 29-09-2016 17.45  Røde Stjerne  FC Fløng  Hvid  blå/hvidstribet-sort  Lars Gerner
19 112 Tor. 29-09-2016 17.45  Havdrup  Mosede  Gul / Blå  Blå buks, gul trøje  Marc Lagoni
19 113 Tor. 29-09-2016 17.45  Gadstrup  Himmelev  Lyseblå  Grøn  Ole Baltsen
19 114 Tor. 29-09-2016 17.45  Ferslev  Kirke Hyllinge  Rød/Rød  Hvid/Rød  Henrik Them Christensen
20 115 Tor. 06-10-2016 17.15  Himmelev  Tune  Grøn  Gul trøje/ blå bukse  Lars Gerner
20 116 Tor. 06-10-2016 17.15  Røde Stjerne  Svogerslev  Hvid  Rød  Dan Petersen
20 117 Tor. 06-10-2016 17.15  Kirke Hyllinge  Mosede  Hvid/Rød  Blå buks, gul trøje  Kelley Hune Jørgensen
20 118 Tor. 06-10-2016 17.15  Borup  Havdrup  Hvid  Gul / Blå  Ole Baltsen
20 119 Tor. 06-10-2016 17.15  Ferslev  Gadstrup  Rød/Rød  Lyseblå  Henrik Them Christensen
20 120 Tor. 06-10-2016 17.15  FC Fløng  FC Lejre  blå/hvidstribet-sort  blå/blå  Rene Hochauer
21 121 Tor. 13-10-2016 19.00  Tune  Borup  Gul trøje/ blå bukse  Hvid  Rene Hochauer
21 122 Tor. 13-10-2016 17.15  Svogerslev  Ferslev  Rød  Rød/Rød  Lars Gerner
21 124 Tor. 13-10-2016 17.15  Havdrup  Himmelev  Gul / Blå  Grøn  Henrik Them Christensen
21 125 Tor. 13-10-2016 17.15  Gadstrup  Røde Stjerne  Lyseblå  Hvid  Claus Reib
21 126 Tor. 13-10-2016 17.15  FC Lejre  Kirke Hyllinge  blå/blå  Hvid/Rød  Kelley Hune Jørgensen
22 127 Tor. 27-10-2016 19.00  Tune  Havdrup  Gul trøje/ blå bukse  Gul / Blå  Ole Baltsen
22 128 Tor. 27-10-2016 16.30  Røde Stjerne  Ferslev  Hvid  Rød/Rød  Henrik Them Christensen
22 129 Tor. 27-10-2016 16.30  FC Fløng  Kirke Hyllinge  blå/hvidstribet-sort  Hvid/Rød  Niels Chr. Andersen
22 130 Tor. 27-10-2016 16.30  Gadstrup  Svogerslev  Lyseblå  Rød  Lars Gerner
22 131 Tor. 27-10-2016 19.00  FC Lejre  Mosede  blå/blå  Blå buks, gul trøje  Kelley Hune Jørgensen
22 132 Tor. 27-10-2016 16.30  Borup  Himmelev  Hvid  Grøn  Rene Hochauer