Aktuelle Reos nyheder
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2019  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Havdrup Oldstar har trukket holdet for 2019  Verner Egelund (Turneringsleder Old Star og Veteran) 28-03-2019 27-09-2019
  Marker denne meddelelse som læst   Dommerformand skifter adresse  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 31-03-2019 20-04-2019
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Veteran stilling
 
Plac. Hold Kampe Point Mål-
diff.
   I alt     Hjemme     Ude 
 V   U   T   Mål   V   U   T   V   U   T 
1
  Himmelev  
4 12 17   4 0 0 25-8   1 0 0   3 0 0
2
  FC Lejre 1  
4 10 14   3 1 0 18-4   2 0 0   1 1 0
3
  Tune  
4 10 13   3 1 0 20-7   1 1 0   2 0 0
4
  Svogerslev  
4 9 9   3 0 1 14-5   0 0 1   3 0 0
5
  Vindinge  
4 9 9   3 0 1 14-5   1 0 1   2 0 0
6
  Taastrup FC  
2 6 8   2 0 0 12-4   1 0 0   1 0 0
7
  Viby  
4 6 -7   2 0 2 12-19   2 0 1   0 0 1
8
  FC Fløng  
3 4 -1   1 1 1 7-8   1 0 0   0 1 1
9
  Karlslunde  
3 3 -3   1 0 2 5-8   0 0 1   1 0 1
10
  Kirke Såby  
3 3 -5   1 0 2 4-9   0 0 1   1 0 1
11
  Røde Stjerne  
4 1 -10   0 1 3 5-15   0 1 2   0 0 1
12
  Roskilde KFUM 2  
3 0 -16   0 0 3 2-18   0 0 2   0 0 1
13
  FC Lejre 2  
4 0 -12   0 0 4 6-18   0 0 3   0 0 1
14
  Gadstrup  
4 0 -16   0 0 4 7-23   0 0 2   0 0 2
Resultater Program
 
Kampdato Tirsdag 16-04-2019 (nr. 4 af 26)  
Kampnr.  Dato   Kamp   Resultat 
22   Tir. 16-04-2019    Roskilde KFUM 2 - Vindinge  1 - 5
23   Tir. 16-04-2019    Røde Stjerne - Karlslunde  0 - 2
24   Tir. 16-04-2019    FC Lejre 2 - Tune  4 - 6
25   Tir. 16-04-2019    Gadstrup - FC Lejre 1  2 - 6
26   Tir. 16-04-2019    Kirke Såby - Himmelev  0 - 5
27   Tir. 16-04-2019    Viby - Svogerslev  2 - 7
28   Ingen dato aftalt    FC Fløng - Taastrup FC   - 
  Kampdato Tirsdag 23-04-2019 (nr. 5 af 26)
Kampnr.  Dato   Kl.   Kamp 
29  Tir. 23-04-2019   19.00   Himmelev - Viby 
30  Tir. 23-04-2019   19.00   FC Lejre 1 - Kirke Såby 
31  Tir. 23-04-2019   19.00   Tune - Gadstrup 
32  Tir. 23-04-2019   19.00   Karlslunde - FC Lejre 2 
33  Tir. 23-04-2019   19.00   Vindinge - Røde Stjerne 
34  Tir. 23-04-2019   19.00   FC Fløng - Roskilde KFUM 2 
35  Tir. 23-04-2019   19.00   Taastrup FC - Svogerslev