Aktuelle Reos nyheder  (markér alle nyheder som læst)
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2019  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Havdrup Oldstar har trukket holdet for 2019  Verner Egelund (Havdrup) 28-03-2019 27-09-2019
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Hvalsø IF Oldstar har trukket holdet for 2019  Verner Egelund (Havdrup) 24-05-2019 26-09-2019
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Kampresultater for Old Master, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
8 22 Man. 27-05-2019 Kl. 19.00  Vindinge  Himmelev 1 0 - 3   John P Nielsen
7 19 Man. 20-05-2019 Kl. 19.00  Himmelev 1  Roskilde KFUM 0 - 4   Pauli Pedersen
7 20 Man. 20-05-2019 Kl. 19.00  Viby  Taastrup FC 5 - 1   Jørgen Bent Hansen
7 21 Man. 20-05-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Vindinge 7 - 1   Keld Nielsen
6 16 Man. 13-05-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  Roskilde KFUM 1 - 5   Kelley Hune Jørgensen
6 17 Man. 13-05-2019 Kl. 19.00  Viby  Himmelev 1 1 - 6   Arne V. Larsen
6 18 Man. 13-05-2019 Kl. 19.00  Gørslev  Røde Stjerne/Svogerslev 1 - 1   Pauli Pedersen
5 13 Man. 06-05-2019 Kl. 19.00  Himmelev 1  Taastrup FC 1 - 1   Arne V. Larsen
5 14 Man. 06-05-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM  Viby 6 - 2   Claus Korsgaard
5 15 Man. 06-05-2019 Kl. 19.00  Vindinge  Gørslev 2 - 1   Keld Nielsen
4 10 Man. 29-04-2019 Kl. 19.00  Vindinge  Roskilde KFUM 1 - 7   Jens Nikolaisen
4 11 Man. 29-04-2019 Kl. 19.00  Gørslev  Viby 1 - 2   John P Nielsen
4 12 Man. 29-04-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Himmelev 1 3 - 3   Arne V. Larsen
3 7 Man. 15-04-2019 Kl. 19.00  Himmelev 1  Gørslev 4 - 3   Jens Nikolaisen
3 8 Man. 15-04-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  Røde Stjerne/Svogerslev 4 - 2   Pauli Pedersen
3 9 Man. 15-04-2019 Kl. 19.00  Viby  Vindinge 3 - 0   Søren Andersen
2 4 Man. 08-04-2019 Kl. 19.00  Vindinge  Taastrup FC 0 - 3   Keld Nielsen
2 5 Man. 08-04-2019 Kl. 19.00  Gørslev  Roskilde KFUM 5 - 7   Frank Fischer
2 6 Man. 08-04-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Viby 2 - 2   Jens Nikolaisen
1 2 Man. 01-04-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  Gørslev 3 - 1   Jens Nikolaisen
1 3 Man. 01-04-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM  Røde Stjerne/Svogerslev 4 - 5   John P Nielsen
Røde kampresultater er kampe, der er vundet uden kamp