Aktuelle Reos nyheder  (markér alle nyheder som læst)
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   Jeg har fået ny mail adresse som følger.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 24-08-2023 06-09-2024
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2024 I REOS  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 23-01-2024 01-03-2025
  Marker denne meddelelse som læst   Super Grand Old Master 2024  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 28-01-2024 01-11-2024
  Marker denne meddelelse som læst   Hans Henning Larsen Viby IF er sovet ind i fredags  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 04-02-2024 01-04-2024
  Marker denne meddelelse som læst   Erik Aggerholm ( Cigarren ) er død 86 år gammel  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 15-02-2024 01-06-2024
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Kampresultater for Grand Old Master 5-mands, Sommerturneringen 2023
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
10 40 Tir. 31-12-2999 Kl. 19.00  Borup  Taastrup FC 0 - 3  
18 69 Lør. 07-10-2023 Kl. 11.15  Albertslund  Roskilde KFUM 0 - 3   Arne V. Larsen
18 70 Lør. 07-10-2023 Kl. 11.15  Taastrup FC  Himmelev/Lejre 6 - 1  
18 71 Lør. 07-10-2023 Kl. 11.15  Røde Stjerne  Himmelev 3 - 7   John Pedersen
18 72 Lør. 07-10-2023 Kl. 11.15  Borup  FC Lejre 3 - 2  
16 61 Ons. 04-10-2023 Kl. 17.30  Himmelev  Roskilde KFUM 3 - 5   Dan Petersen
16 62 Ons. 04-10-2023 Kl. 17.30  RB 1906  Himmelev/Lejre 6 - 1  
16 63 Ons. 04-10-2023 Kl. 17.30  Røde Stjerne  Borup 5 - 1   Claus Reib
17 65 Ons. 27-09-2023 Kl. 17.30  Roskilde KFUM  Taastrup FC 1 - 0   Dan Petersen
17 66 Ons. 27-09-2023 Kl. 17.30  FC Lejre  RB 1906 2 - 2   Jørgen Mikkelsen
17 67 Ons. 27-09-2023 Kl. 17.30  Himmelev/Lejre  Himmelev 0 - 3  
17 68 Ons. 27-09-2023 Kl. 17.30  Borup  Albertslund 0 - 3  
16 64 Ons. 20-09-2023 Kl. 18.00  Albertslund  Taastrup FC 1 - 2   Kelley Hune Jørgensen
15 57 Ons. 13-09-2023 Kl. 18.30  Roskilde KFUM  Himmelev/Lejre 5 - 0   Dan Petersen
15 58 Ons. 13-09-2023 Kl. 18.30  Røde Stjerne  RB 1906 3 - 1   Claus Reib
15 59 Ons. 13-09-2023 Kl. 18.30  Albertslund  Himmelev 1 - 7   John Pedersen
15 60 Ons. 13-09-2023 Kl. 18.30  Taastrup FC  FC Lejre 3 - 0   Arne V. Larsen
1 1 Fre. 08-09-2023 Kl. 10.00  Roskilde KFUM  RB 1906 2 - 1   Dan Petersen
14 53 Ons. 06-09-2023 Kl. 18.30  RB 1906  Borup 3 - 0  
14 54 Ons. 06-09-2023 Kl. 18.30  Himmelev/Lejre  Albertslund 1 - 3   Claus Reib
14 55 Ons. 06-09-2023 Kl. 18.30  FC Lejre  Røde Stjerne 4 - 2   Jørgen Mikkelsen
14 56 Ons. 06-09-2023 Kl. 18.30  Himmelev  Taastrup FC 3 - 0   Jørgen Nielsen
13 49 Ons. 30-08-2023 Kl. 18.30  Roskilde KFUM  Borup 3 - 0   Dan Petersen
13 50 Ons. 30-08-2023 Kl. 18.30  Himmelev  RB 1906 0 - 2   Claus Korsgaard
13 51 Ons. 30-08-2023 Kl. 18.30  Taastrup FC  Røde Stjerne 3 - 0  
13 52 Ons. 30-08-2023 Kl. 18.30  Albertslund  FC Lejre 3 - 3   Jørgen Mikkelsen
12 45 Ons. 23-08-2023 Kl. 19.00  FC Lejre  Roskilde KFUM 1 - 4   Johnny German
12 46 Ons. 23-08-2023 Kl. 19.00  Borup  Himmelev/Lejre 5 - 2  
12 47 Ons. 23-08-2023 Kl. 19.00  RB 1906  Taastrup FC 1 - 1  
12 48 Ons. 23-08-2023 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Albertslund 2 - 0   Claus Reib
11 41 Ons. 16-08-2023 Kl. 19.00  Roskilde KFUM  Røde Stjerne 0 - 0   Claus Reib
11 42 Ons. 16-08-2023 Kl. 19.00  Himmelev/Lejre  FC Lejre 3 - 2   Søren Andersen
11 43 Ons. 16-08-2023 Kl. 19.00  Himmelev  Borup 5 - 3   Jørgen Nielsen
11 44 Ons. 16-08-2023 Kl. 19.00  RB 1906  Albertslund 4 - 2   Kelley Hune Jørgensen
10 37 Ons. 09-08-2023 Kl. 19.00  RB 1906  Roskilde KFUM 2 - 5  
10 38 Ons. 09-08-2023 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Himmelev/Lejre 5 - 1   Claus Reib
10 39 Ons. 09-08-2023 Kl. 19.00  FC Lejre  Himmelev 1 - 7   Jørgen Mikkelsen
9 33 Ons. 21-06-2023 Kl. 19.00  Roskilde KFUM  Albertslund 6 - 0   John Pedersen
9 34 Ons. 21-06-2023 Kl. 19.00  Himmelev/Lejre  Taastrup FC 0 - 9   Søren Andersen
9 35 Ons. 21-06-2023 Kl. 19.00  Himmelev  Røde Stjerne 5 - 2   Claus Reib
9 36 Ons. 21-06-2023 Kl. 19.00  FC Lejre  Borup 0 - 3   Jørgen Mikkelsen
1 2 Ons. 14-06-2023 Kl. 19.00  Himmelev/Lejre  Røde Stjerne 1 - 4  
4 13 Ons. 14-06-2023 Kl. 19.00  Borup  Roskilde KFUM 0 - 4  
4 14 Ons. 14-06-2023 Kl. 19.00  RB 1906  Himmelev 2 - 3  
8 29 Ons. 07-06-2023 Kl. 19.00  Taastrup FC  Roskilde KFUM 1 - 3   John Pedersen
8 30 Ons. 07-06-2023 Kl. 19.00  RB 1906  FC Lejre 3 - 0  
8 31 Ons. 07-06-2023 Kl. 19.00  Himmelev  Himmelev/Lejre 5 - 1   Claus Reib
8 32 Ons. 07-06-2023 Kl. 19.00  Albertslund  Borup 1 - 5   Jørgen Mikkelsen
7 25 Ons. 31-05-2023 Kl. 19.00  Roskilde KFUM  Himmelev 2 - 2  
7 26 Ons. 31-05-2023 Kl. 19.00  Himmelev/Lejre  RB 1906 0 - 3  
7 27 Ons. 31-05-2023 Kl. 19.00  Borup  Røde Stjerne 1 - 1  
7 28 Ons. 31-05-2023 Kl. 19.00  Taastrup FC  Albertslund 10 - 3  
6 21 Ons. 24-05-2023 Kl. 19.00  Himmelev/Lejre  Roskilde KFUM 1 - 7  
6 22 Ons. 24-05-2023 Kl. 19.00  RB 1906  Røde Stjerne 1 - 2  
6 23 Ons. 24-05-2023 Kl. 19.00  Himmelev  Albertslund 8 - 1  
6 24 Ons. 24-05-2023 Kl. 19.00  FC Lejre  Taastrup FC 0 - 5  
5 17 Ons. 17-05-2023 Kl. 19.00  Borup  RB 1906 3 - 4  
5 18 Ons. 17-05-2023 Kl. 19.00  Albertslund  Himmelev/Lejre 4 - 2  
5 19 Ons. 17-05-2023 Kl. 19.00  Røde Stjerne  FC Lejre 3 - 1  
5 20 Ons. 17-05-2023 Kl. 19.00  Taastrup FC  Himmelev 1 - 2  
4 15 Ons. 10-05-2023 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Taastrup FC 1 - 3  
4 16 Ons. 10-05-2023 Kl. 19.00  FC Lejre  Albertslund 1 - 1  
3 9 Ons. 03-05-2023 Kl. 19.00  Roskilde KFUM  FC Lejre 3 - 1  
3 10 Ons. 03-05-2023 Kl. 19.00  Himmelev/Lejre  Borup 3 - 8  
3 11 Ons. 03-05-2023 Kl. 19.00  Taastrup FC  RB 1906 4 - 2  
3 12 Ons. 03-05-2023 Kl. 19.00  Albertslund  Røde Stjerne 1 - 1  
2 5 Ons. 19-04-2023 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Roskilde KFUM 0 - 2  
2 6 Ons. 19-04-2023 Kl. 19.00  FC Lejre  Himmelev/Lejre 5 - 1  
2 7 Ons. 19-04-2023 Kl. 19.00  Borup  Himmelev 1 - 1  
2 8 Ons. 19-04-2023 Kl. 19.00  Albertslund  RB 1906 1 - 6  
1 3 Ons. 12-04-2023 Kl. 19.00  Himmelev  FC Lejre 5 - 1  
1 4 Ons. 12-04-2023 Kl. 19.00  Taastrup FC  Borup 7 - 3  
Røde kampresultater er kampe, der er vundet uden kamp