Aktuelle Reos nyheder  (markér alle nyheder som læst)
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2018  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2019
  Marker denne meddelelse som læst   Hvem er min turneringsleder?  Hans Christian Nielsen (Kasserer) 09-04-2018 15-10-2018
  Marker denne meddelelse som læst   Superveteran - Solrød har trukket holdet  Ole Magnus (Turneringsleder Super Veteran, Old M., Grand OM) 12-05-2018 25-05-2018
  Marker denne meddelelse som læst   Invitation til stævne for 70+ spillere 11. juni  Hans Christian Nielsen (Kasserer) 24-05-2018 12-06-2018
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Kampprogram for Super Veteran, Sommerturneringen 2018
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Planlagt
spilledato
Planlagt
spilletidspunkt
Hjemmehold Udehold Hjemmehold
spilletøj
Udehold
spilletøj
Kampens
dommer
9 57 Tor. 31-05-2018 19.00  Hvalsø  Vindinge  Hvid/blå  Gul  Aage Falkenberg
9 58 Tor. 31-05-2018 19.00  Gadstrup  Svogerslev  Lyseblå  Rød  Leif Lagoni
9 59 Tor. 31-05-2018 19.00  Himmelev 2  Himmelev 1  Grøn  Grøn  Jørgen Nielsen
9 60 Tor. 31-05-2018 19.00  Havdrup  FC Lejre  Gul / Blå  blå/blå  Paul Jørn Larsen
9 61 Tor. 31-05-2018 19.00  Karlslunde  Taastrup FC  Blå  Limegrøn  Jens Nikolaisen
9 63 Tor. 31-05-2018 19.00  FC Fløng  Kirke Såby  blå/hvidstribet-sort  Rød/Hvid  
2 9 Man. 04-06-2018 19.00  Karlslunde  Hvalsø  Blå  Hvid/blå  Jens Nikolaisen
10 64 Tor. 07-06-2018 19.00  Taastrup FC  Roskilde KFUM 1  Limegrøn  Blå/hvid  Jørgen Nielsen
10 65 Tor. 07-06-2018 19.00  FC Lejre  Karlslunde  blå/blå  Blå  Jens Nikolaisen
10 66 Tor. 07-06-2018 19.00  Himmelev 1  Havdrup  Grøn  Gul / Blå  Jørgen Bent Hansen
10 67 Tor. 07-06-2018 19.00  Svogerslev  Himmelev 2  Rød  Grøn  Aage Falkenberg
10 68 Tor. 07-06-2018 19.00  Vindinge  Gadstrup  Gul  Lyseblå  John P Nielsen
10 69 Tor. 07-06-2018 19.00  Kirke Såby  Hvalsø  Rød/Hvid  Hvid/blå  Paul Jørn Larsen
1 1 Man. 11-06-2018 19.00  Himmelev 1  Taastrup FC  Grøn  Limegrøn  Ole Baltsen
11 71 Tor. 14-06-2018 19.00  Gadstrup  Kirke Såby  Lyseblå  Rød/Hvid  Leif Lagoni
11 72 Tor. 14-06-2018 19.00  Himmelev 2  Vindinge  Grøn  Gul  Keld Nielsen
11 73 Tor. 14-06-2018 19.00  Havdrup  Svogerslev  Gul / Blå  Rød  Claus Reib
11 74 Tor. 14-06-2018 19.00  Karlslunde  Himmelev 1  Blå  Grøn  Pauli Pedersen
11 75 Tor. 14-06-2018 19.00  Roskilde KFUM 1  FC Lejre  Blå/hvid  blå/blå  Søren Haurholm Larsen
11 77 Tor. 14-06-2018 19.00  FC Fløng  Hvalsø  blå/hvidstribet-sort  Hvid/blå  Søren Andersen
12 79 Tor. 21-06-2018 19.00  Himmelev 1  Roskilde KFUM 1  Grøn  Blå/hvid  John P Nielsen
12 80 Tor. 21-06-2018 19.00  Svogerslev  Karlslunde  Rød  Blå  John Pedersen
12 81 Tor. 21-06-2018 19.00  Vindinge  Havdrup  Gul  Gul / Blå  Søren Haurholm Larsen
12 82 Tor. 21-06-2018 19.00  Kirke Såby  Himmelev 2  Rød/Hvid  Grøn  Søren Andersen
12 83 Tor. 21-06-2018 19.00  Hvalsø  Gadstrup  Hvid/blå  Lyseblå  Aage Falkenberg
12 84 Tor. 21-06-2018 19.00  Taastrup FC  FC Fløng  Limegrøn  blå/hvidstribet-sort  Jens Nikolaisen
2 13 Man. 25-06-2018 19.00  FC Lejre  Himmelev 1  blå/blå  Grøn  Ole Baltsen
13 85 Tor. 28-06-2018 19.00  Himmelev 2  Hvalsø  Grøn  Hvid/blå  Rene Hochauer
13 86 Tor. 28-06-2018 19.00  Havdrup  Kirke Såby  Gul / Blå  Rød/Hvid  Pauli Pedersen
13 87 Tor. 28-06-2018 19.00  Karlslunde  Vindinge  Blå  Gul  Leif Lagoni
13 88 Tor. 28-06-2018 19.00  Roskilde KFUM 1  Svogerslev  Blå/hvid  Rød  John P Nielsen
13 90 Tor. 28-06-2018 19.00  Taastrup FC  FC Lejre  Limegrøn  blå/blå  Keld Nielsen
13 91 Tor. 28-06-2018 19.00  FC Fløng  Gadstrup  blå/hvidstribet-sort  Lyseblå  Jens Nikolaisen
14 92 Tor. 02-08-2018 19.00  Taastrup FC  Himmelev 1  Limegrøn  Grøn  John Pedersen
14 94 Tor. 02-08-2018 19.00  Roskilde KFUM 1  Vindinge  Blå/hvid  Gul  Jørgen Nielsen
14 95 Tor. 02-08-2018 19.00  Karlslunde  Kirke Såby  Blå  Rød/Hvid  Paul Jørn Larsen
14 96 Tor. 02-08-2018 19.00  Havdrup  Hvalsø  Gul / Blå  Hvid/blå  Pauli Pedersen
14 97 Tor. 02-08-2018 19.00  Himmelev 2  Gadstrup  Grøn  Lyseblå  Arne V. Larsen
14 98 Tor. 02-08-2018 19.00  FC Fløng  FC Lejre  blå/hvidstribet-sort  blå/blå  Keld Nielsen
15 99 Tor. 09-08-2018 19.00  Gadstrup  Havdrup  Lyseblå  Gul / Blå  Paul Jørn Larsen
15 100 Tor. 09-08-2018 19.00  Hvalsø  Karlslunde  Hvid/blå  Blå  Søren Haurholm Larsen
15 101 Tor. 09-08-2018 19.00  Kirke Såby  Roskilde KFUM 1  Rød/Hvid  Blå/hvid  Arne V. Larsen
15 103 Tor. 09-08-2018 19.00  Svogerslev  Taastrup FC  Rød  Limegrøn  Søren Andersen
15 104 Tor. 09-08-2018 19.00  Himmelev 1  FC Lejre  Grøn  blå/blå  John P Nielsen
15 105 Tor. 09-08-2018 19.00  FC Fløng  Himmelev 2  blå/hvidstribet-sort  Grøn  Keld Nielsen
16 106 Tir. 14-08-2018 19.00  FC Lejre  Svogerslev  blå/blå  Rød  Kelley Hune Jørgensen
16 107 Tir. 14-08-2018 19.00  Taastrup FC  Vindinge  Limegrøn  Gul  Claus Reib
16 109 Tir. 14-08-2018 19.00  Roskilde KFUM 1  Hvalsø  Blå/hvid  Hvid/blå  
16 110 Tir. 14-08-2018 19.00  Karlslunde  Gadstrup  Blå  Lyseblå  Arne V. Larsen
16 111 Tir. 14-08-2018 19.00  Havdrup  Himmelev 2  Gul / Blå  Grøn  Keld Nielsen
16 112 Tir. 14-08-2018 19.00  Himmelev 1  FC Fløng  Grøn  blå/hvidstribet-sort  Jørgen Nielsen
4 26 Tor. 16-08-2018 19.00  FC Lejre  Vindinge  blå/blå  Gul  Pauli Pedersen
17 113 Tor. 16-08-2018 19.00  Himmelev 2  Karlslunde  Grøn  Blå  Pauli Pedersen
17 114 Tor. 16-08-2018 19.00  Gadstrup  Roskilde KFUM 1  Lyseblå  Blå/hvid  Arne V. Larsen
17 116 Tor. 16-08-2018 19.00  Kirke Såby  Taastrup FC  Rød/Hvid  Limegrøn  Aage Falkenberg
17 117 Tor. 16-08-2018 19.00  Vindinge  FC Lejre  Gul  blå/blå  Leif Lagoni
17 118 Tor. 16-08-2018 19.00  Svogerslev  Himmelev 1  Rød  Grøn  Frank Fischer
17 119 Tor. 16-08-2018 19.00  FC Fløng  Havdrup  blå/hvidstribet-sort  Gul / Blå  John Pedersen
18 120 Tor. 23-08-2018 19.00  Himmelev 1  Vindinge  Grøn  Gul  Keld Nielsen
18 121 Tor. 23-08-2018 19.00  FC Lejre  Kirke Såby  blå/blå  Rød/Hvid  Jens Nikolaisen
18 122 Tor. 23-08-2018 19.00  Taastrup FC  Hvalsø  Limegrøn  Hvid/blå  Arne V. Larsen
18 124 Tor. 23-08-2018 19.00  Roskilde KFUM 1  Himmelev 2  Blå/hvid  Grøn  Søren Andersen
18 125 Tor. 23-08-2018 19.00  Karlslunde  Havdrup  Blå  Gul / Blå  Pauli Pedersen
18 126 Tor. 23-08-2018 19.00  Svogerslev  FC Fløng  Rød  blå/hvidstribet-sort  Søren Haurholm Larsen
19 127 Tor. 30-08-2018 19.00  Havdrup  Roskilde KFUM 1  Gul / Blå  Blå/hvid  Arne V. Larsen
19 129 Tor. 30-08-2018 19.00  Gadstrup  Taastrup FC  Lyseblå  Limegrøn  Frank Fischer
19 130 Tor. 30-08-2018 19.00  Hvalsø  FC Lejre  Hvid/blå  blå/blå  Søren Haurholm Larsen
19 131 Tor. 30-08-2018 19.00  Kirke Såby  Himmelev 1  Rød/Hvid  Grøn  Finn Jørgensen
19 132 Tor. 30-08-2018 19.00  Vindinge  Svogerslev  Gul  Rød  Leif Lagoni
19 133 Tor. 30-08-2018 19.00  FC Fløng  Karlslunde  blå/hvidstribet-sort  Blå  Keld Nielsen
20 134 Tor. 06-09-2018 18.00  Svogerslev  Kirke Såby  Rød  Rød/Hvid  John Pedersen
20 135 Tor. 06-09-2018 18.00  Himmelev 1  Hvalsø  Grøn  Hvid/blå  Søren Andersen
20 136 Tor. 06-09-2018 18.00  FC Lejre  Gadstrup  blå/blå  Lyseblå  Leif Lagoni
20 137 Tor. 06-09-2018 18.00  Taastrup FC  Himmelev 2  Limegrøn  Grøn  John P Nielsen
20 139 Tor. 06-09-2018 18.00  Roskilde KFUM 1  Karlslunde  Blå/hvid  Blå  Pauli Pedersen
20 140 Tor. 06-09-2018 18.00  Vindinge  FC Fløng  Gul  blå/hvidstribet-sort  Søren Haurholm Larsen
21 142 Tor. 13-09-2018 18.00  Havdrup  Taastrup FC  Gul / Blå  Limegrøn  Paul Jørn Larsen
21 143 Tor. 13-09-2018 18.00  Himmelev 2  FC Lejre  Grøn  blå/blå  Keld Nielsen
21 144 Tor. 13-09-2018 18.00  Gadstrup  Himmelev 1  Lyseblå  Grøn  Leif Lagoni
21 145 Tor. 13-09-2018 18.00  Hvalsø  Svogerslev  Hvid/blå  Rød  Aage Falkenberg
21 146 Tor. 13-09-2018 18.00  Kirke Såby  Vindinge  Rød/Hvid  Gul  Søren Haurholm Larsen
21 147 Tor. 13-09-2018 18.00  FC Fløng  Roskilde KFUM 1  blå/hvidstribet-sort  Blå/hvid  John P Nielsen
22 148 Tor. 20-09-2018 18.00  Vindinge  Hvalsø  Gul  Hvid/blå  John Pedersen
22 149 Tor. 20-09-2018 18.00  Svogerslev  Gadstrup  Rød  Lyseblå  Keld Nielsen
22 150 Tor. 20-09-2018 18.00  Himmelev 1  Himmelev 2  Grøn  Grøn  Jørgen Nielsen
22 151 Tor. 20-09-2018 18.00  FC Lejre  Havdrup  blå/blå  Gul / Blå  Søren Haurholm Larsen
22 152 Tor. 20-09-2018 18.00  Taastrup FC  Karlslunde  Limegrøn  Blå  Jens Nikolaisen
22 154 Tor. 20-09-2018 18.00  Kirke Såby  FC Fløng  Rød/Hvid  blå/hvidstribet-sort  Arne V. Larsen
23 155 Tor. 27-09-2018 18.00  Roskilde KFUM 1  Taastrup FC  Blå/hvid  Limegrøn  Jørgen Nielsen
23 156 Tor. 27-09-2018 18.00  Karlslunde  FC Lejre  Blå  blå/blå  Jens Nikolaisen
23 157 Tor. 27-09-2018 18.00  Havdrup  Himmelev 1  Gul / Blå  Grøn  Leif Lagoni
23 158 Tor. 27-09-2018 18.00  Himmelev 2  Svogerslev  Grøn  Rød  Søren Andersen
23 159 Tor. 27-09-2018 18.00  Gadstrup  Vindinge  Lyseblå  Gul  Pauli Pedersen
23 160 Tor. 27-09-2018 18.00  Hvalsø  Kirke Såby  Hvid/blå  Rød/Hvid  Arne V. Larsen
24 162 Tor. 04-10-2018 18.00  Kirke Såby  Gadstrup  Rød/Hvid  Lyseblå  Paul Jørn Larsen
24 163 Tor. 04-10-2018 18.00  Vindinge  Himmelev 2  Gul  Grøn  Jørgen Nielsen
24 164 Tor. 04-10-2018 18.00  Svogerslev  Havdrup  Rød  Gul / Blå  Jens Nikolaisen
24 165 Tor. 04-10-2018 18.00  Himmelev 1  Karlslunde  Grøn  Blå  Søren Andersen
24 166 Tor. 04-10-2018 18.00  FC Lejre  Roskilde KFUM 1  blå/blå  Blå/hvid  Søren Haurholm Larsen
24 168 Tor. 04-10-2018 18.00  Hvalsø  FC Fløng  Hvid/blå  blå/hvidstribet-sort  John P Nielsen
25 170 Tor. 11-10-2018 18.00  Roskilde KFUM 1  Himmelev 1  Blå/hvid  Grøn  Søren Andersen
25 171 Tor. 11-10-2018 18.00  Karlslunde  Svogerslev  Blå  Rød  John Pedersen
25 172 Tor. 11-10-2018 18.00  Havdrup  Vindinge  Gul / Blå  Gul  Leif Lagoni
25 173 Tor. 11-10-2018 18.00  Himmelev 2  Kirke Såby  Grøn  Rød/Hvid  Keld Nielsen
25 174 Tor. 11-10-2018 18.00  Gadstrup  Hvalsø  Lyseblå  Hvid/blå  Pauli Pedersen
25 175 Tor. 11-10-2018 18.00  FC Fløng  Taastrup FC  blå/hvidstribet-sort  Limegrøn  Jens Nikolaisen
26 176 Lør. 13-10-2018 11.15  Hvalsø  Himmelev 2  Hvid/blå  Grøn  Leif Lagoni
26 177 Lør. 13-10-2018 11.15  Kirke Såby  Havdrup  Rød/Hvid  Gul / Blå  Paul Jørn Larsen
26 178 Lør. 13-10-2018 11.15  Vindinge  Karlslunde  Gul  Blå  Arne V. Larsen
26 179 Lør. 13-10-2018 11.15  Svogerslev  Roskilde KFUM 1  Rød  Blå/hvid  John P Nielsen
26 181 Lør. 13-10-2018 11.15  FC Lejre  Taastrup FC  blå/blå  Limegrøn  Pauli Pedersen
26 182 Lør. 13-10-2018 11.15  Gadstrup  FC Fløng  Lyseblå  blå/hvidstribet-sort  Søren Haurholm Larsen
1 3 Kampen er udsat og ingen ny dato aftalt 31-12-2999  Vindinge  Roskilde KFUM 1  Gul  Blå/hvid  Kelley Hune Jørgensen
1 5 Kampen er udsat og ingen ny dato aftalt 31-12-2999  Hvalsø  Havdrup  Hvid/blå  Gul / Blå  Pauli Pedersen
1 7 Kampen er udsat og ingen ny dato aftalt 31-12-2999  FC Lejre  FC Fløng  blå/blå  blå/hvidstribet-sort  John P Nielsen
2 14 Kampen er udsat og ingen ny dato aftalt 31-12-2999  Himmelev 2  FC Fløng  Grøn  blå/hvidstribet-sort  John P Nielsen