Aktuelle Reos nyheder
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2018  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2019
  Marker denne meddelelse som læst   Hvem er min turneringsleder?  Hans Christian Nielsen (Kasserer) 09-04-2018 15-10-2018
  Marker denne meddelelse som læst   Kan 70-årige spille 11-mands?  Hans Christian Nielsen (Kasserer) 28-06-2018 15-08-2018
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Kampprogram for Super Veteran, Sommerturneringen 2018
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Planlagt
spilledato
Planlagt
spilletidspunkt
Hjemmehold Udehold Hjemmehold
spilletøj
Udehold
spilletøj
Kampens
dommer
15 103 Tor. 09-08-2018 19.00  Svogerslev  Taastrup FC  Rød  Limegrøn  Søren Andersen
4 26 Tor. 16-08-2018 19.00  FC Lejre  Vindinge  blå/blå  Gul  
17 113 Tor. 16-08-2018 19.00  Himmelev 2  Karlslunde  Grøn  Blå  Pauli Pedersen
17 114 Tor. 16-08-2018 19.00  Gadstrup  Roskilde KFUM 1  Lyseblå  Blå/hvid  Arne V. Larsen
17 116 Tor. 16-08-2018 19.00  Kirke Såby  Taastrup FC  Rød/Hvid  Limegrøn  Aage Falkenberg
17 117 Tor. 16-08-2018 19.00  Vindinge  FC Lejre  Gul  blå/blå  John P Nielsen
17 118 Tor. 16-08-2018 19.00  Svogerslev  Himmelev 1  Rød  Grøn  Frank Fischer
17 119 Tor. 16-08-2018 19.00  FC Fløng  Havdrup  blå/hvidstribet-sort  Gul / Blå  Kelley Hune Jørgensen
18 120 Tor. 23-08-2018 19.00  Himmelev 1  Vindinge  Grøn  Gul  Keld Nielsen
18 121 Tor. 23-08-2018 19.00  FC Lejre  Kirke Såby  blå/blå  Rød/Hvid  Jens Nikolaisen
18 122 Tor. 23-08-2018 19.00  Taastrup FC  Hvalsø  Limegrøn  Hvid/blå  Arne V. Larsen
18 124 Tor. 23-08-2018 19.00  Roskilde KFUM 1  Himmelev 2  Blå/hvid  Grøn  Søren Andersen
18 125 Tor. 23-08-2018 19.00  Karlslunde  Havdrup  Blå  Gul / Blå  Pauli Pedersen
18 126 Tor. 23-08-2018 19.00  Svogerslev  FC Fløng  Rød  blå/hvidstribet-sort  Søren Haurholm Larsen
19 127 Tor. 30-08-2018 19.00  Havdrup  Roskilde KFUM 1  Gul / Blå  Blå/hvid  Arne V. Larsen
19 129 Tor. 30-08-2018 19.00  Gadstrup  Taastrup FC  Lyseblå  Limegrøn  Frank Fischer
19 130 Tor. 30-08-2018 19.00  Hvalsø  FC Lejre  Hvid/blå  blå/blå  Søren Haurholm Larsen
19 131 Tor. 30-08-2018 19.00  Kirke Såby  Himmelev 1  Rød/Hvid  Grøn  John Pedersen
19 132 Tor. 30-08-2018 19.00  Vindinge  Svogerslev  Gul  Rød  Leif Lagoni
19 133 Tor. 30-08-2018 19.00  FC Fløng  Karlslunde  blå/hvidstribet-sort  Blå  Keld Nielsen
20 134 Tor. 06-09-2018 18.00  Svogerslev  Kirke Såby  Rød  Rød/Hvid  John Pedersen
20 135 Tor. 06-09-2018 18.00  Himmelev 1  Hvalsø  Grøn  Hvid/blå  Søren Andersen
20 136 Tor. 06-09-2018 18.00  FC Lejre  Gadstrup  blå/blå  Lyseblå  Leif Lagoni
20 137 Tor. 06-09-2018 18.00  Taastrup FC  Himmelev 2  Limegrøn  Grøn  John P Nielsen
20 139 Tor. 06-09-2018 18.00  Roskilde KFUM 1  Karlslunde  Blå/hvid  Blå  Pauli Pedersen
20 140 Tor. 06-09-2018 18.00  Vindinge  FC Fløng  Gul  blå/hvidstribet-sort  Søren Haurholm Larsen
21 142 Tor. 13-09-2018 18.00  Havdrup  Taastrup FC  Gul / Blå  Limegrøn  Paul Jørn Larsen
21 143 Tor. 13-09-2018 18.00  Himmelev 2  FC Lejre  Grøn  blå/blå  Keld Nielsen
21 144 Tor. 13-09-2018 18.00  Gadstrup  Himmelev 1  Lyseblå  Grøn  Leif Lagoni
21 145 Tor. 13-09-2018 18.00  Hvalsø  Svogerslev  Hvid/blå  Rød  Aage Falkenberg
21 146 Tor. 13-09-2018 18.00  Kirke Såby  Vindinge  Rød/Hvid  Gul  Søren Haurholm Larsen
21 147 Tor. 13-09-2018 18.00  FC Fløng  Roskilde KFUM 1  blå/hvidstribet-sort  Blå/hvid  John P Nielsen
22 148 Tor. 20-09-2018 18.00  Vindinge  Hvalsø  Gul  Hvid/blå  John Pedersen
22 149 Tor. 20-09-2018 18.00  Svogerslev  Gadstrup  Rød  Lyseblå  Keld Nielsen
22 150 Tor. 20-09-2018 20,30  Himmelev 1  Himmelev 2  Grøn  Grøn  
22 151 Tor. 20-09-2018 18.00  FC Lejre  Havdrup  blå/blå  Gul / Blå  Søren Haurholm Larsen
22 152 Tor. 20-09-2018 18.00  Taastrup FC  Karlslunde  Limegrøn  Blå  Jens Nikolaisen
22 154 Tor. 20-09-2018 18.00  Kirke Såby  FC Fløng  Rød/Hvid  blå/hvidstribet-sort  Arne V. Larsen
23 155 Tor. 27-09-2018 18.00  Roskilde KFUM 1  Taastrup FC  Blå/hvid  Limegrøn  
23 156 Tor. 27-09-2018 18.00  Karlslunde  FC Lejre  Blå  blå/blå  Jens Nikolaisen
23 157 Tor. 27-09-2018 18.00  Havdrup  Himmelev 1  Gul / Blå  Grøn  Leif Lagoni
23 158 Tor. 27-09-2018 18.00  Himmelev 2  Svogerslev  Grøn  Rød  Søren Andersen
23 159 Tor. 27-09-2018 18.00  Gadstrup  Vindinge  Lyseblå  Gul  Pauli Pedersen
23 160 Tor. 27-09-2018 18.00  Hvalsø  Kirke Såby  Hvid/blå  Rød/Hvid  Arne V. Larsen
24 162 Tor. 04-10-2018 18.00  Kirke Såby  Gadstrup  Rød/Hvid  Lyseblå  Paul Jørn Larsen
24 163 Tor. 04-10-2018 18.00  Vindinge  Himmelev 2  Gul  Grøn  Jørgen Nielsen
24 164 Tor. 04-10-2018 18.00  Svogerslev  Havdrup  Rød  Gul / Blå  Jens Nikolaisen
24 165 Tor. 04-10-2018 20.30  Himmelev 1  Karlslunde  Grøn  Blå  Søren Andersen
24 166 Tor. 04-10-2018 18.00  FC Lejre  Roskilde KFUM 1  blå/blå  Blå/hvid  Søren Haurholm Larsen
24 168 Tor. 04-10-2018 18.00  Hvalsø  FC Fløng  Hvid/blå  blå/hvidstribet-sort  John P Nielsen
2 14 Man. 08-10-2018 20.30  Himmelev 2  FC Fløng  Grøn  blå/hvidstribet-sort  John P Nielsen
25 170 Tor. 11-10-2018 18.00  Roskilde KFUM 1  Himmelev 1  Blå/hvid  Grøn  Søren Andersen
25 171 Tor. 11-10-2018 18.00  Karlslunde  Svogerslev  Blå  Rød  John Pedersen
25 172 Tor. 11-10-2018 18.00  Havdrup  Vindinge  Gul / Blå  Gul  Leif Lagoni
25 173 Tor. 11-10-2018 20.30  Himmelev 2  Kirke Såby  Grøn  Rød/Hvid  Keld Nielsen
25 174 Tor. 11-10-2018 18.00  Gadstrup  Hvalsø  Lyseblå  Hvid/blå  Pauli Pedersen
25 175 Tor. 11-10-2018 17.30  FC Fløng  Taastrup FC  blå/hvidstribet-sort  Limegrøn  Jens Nikolaisen
26 176 Lør. 13-10-2018 11.15  Hvalsø  Himmelev 2  Hvid/blå  Grøn  Leif Lagoni
26 177 Lør. 13-10-2018 11.15  Kirke Såby  Havdrup  Rød/Hvid  Gul / Blå  Paul Jørn Larsen
26 178 Lør. 13-10-2018 11.15  Vindinge  Karlslunde  Gul  Blå  Arne V. Larsen
26 179 Lør. 13-10-2018 11.15  Svogerslev  Roskilde KFUM 1  Rød  Blå/hvid  John P Nielsen
26 181 Lør. 13-10-2018 11.15  FC Lejre  Taastrup FC  blå/blå  Limegrøn  Pauli Pedersen
26 182 Lør. 13-10-2018 11.15  Gadstrup  FC Fløng  Lyseblå  blå/hvidstribet-sort  Søren Haurholm Larsen
1 3 Kampen er udsat og ingen ny dato aftalt 31-12-2999  Vindinge  Roskilde KFUM 1  Gul  Blå/hvid  Kelley Hune Jørgensen
1 5 Kampen er udsat og ingen ny dato aftalt 31-12-2999  Hvalsø  Havdrup  Hvid/blå  Gul / Blå  Pauli Pedersen