Aktuelle Reos nyheder  (markér alle nyheder som læst)
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2019  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Havdrup Oldstar har trukket holdet for 2019  Verner Egelund (Havdrup) 28-03-2019 27-09-2019
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Hvalsø IF Oldstar har trukket holdet for 2019  Verner Egelund (Havdrup) 24-05-2019 26-09-2019
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Kampresultater for Veteran, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
1 7 Tor. 23-05-2019 Kl. 19.00  Kirke Såby  Taastrup FC 2 - 4   Ole Baltsen
9 58 Tir. 21-05-2019 Kl. 19.00  Karlslunde  Svogerslev 4 - 6   Ole Baltsen
9 59 Tir. 21-05-2019 Kl. 19.00  Vindinge  Viby 2 - 1   John P Nielsen
9 60 Tir. 21-05-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Kirke Såby 2 - 0   John Pedersen
9 61 Tir. 21-05-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 2  Gadstrup 7 - 0   Søren Andersen
9 62 Tir. 21-05-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  FC Lejre 2 1 - 5   Søren Haurholm Larsen
9 63 Tir. 21-05-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  FC Lejre 1 9 - 3   Arne V. Larsen
8 50 Tir. 14-05-2019 Kl. 19.00  FC Lejre 2  Roskilde KFUM 2 2 - 4   Jørgen Nielsen
8 51 Tir. 14-05-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  FC Fløng 1 - 5   Claus Korsgaard
8 52 Tir. 14-05-2019 Kl. 19.00  Kirke Såby  Vindinge 0 - 2   Frank Fischer
8 53 Tir. 14-05-2019 Kl. 19.00  Viby  Karlslunde 4 - 3   Søren Haurholm Larsen
8 54 Tir. 14-05-2019 Kl. 19.00  Svogerslev  Tune 3 - 5   Søren Andersen
8 55 Tir. 14-05-2019 Kl. 19.00  Himmelev  FC Lejre 1 2 - 0   Claus Reib
8 56 Tir. 14-05-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Taastrup FC 0 - 1   John Pedersen
7 43 Tir. 07-05-2019 Kl. 19.00  FC Lejre 1  Svogerslev 6 - 1   Ole Baltsen
7 44 Tir. 07-05-2019 Kl. 19.00  Tune  Viby 10 - 2   John P Nielsen
7 45 Tir. 07-05-2019 Kl. 19.00  Karlslunde  Kirke Såby 1 - 2   Jørgen Nielsen
7 46 Tir. 07-05-2019 Kl. 19.00  Vindinge  Gadstrup 6 - 1   Søren Andersen
7 47 Tir. 07-05-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  FC Lejre 2 8 - 1   Søren Haurholm Larsen
7 48 Tir. 07-05-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 2  Røde Stjerne 0 - 0   John Pedersen
7 49 Tir. 07-05-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  Himmelev 0 - 4   Keld Nielsen
3 19 Lør. 04-05-2019 Kl. 10.30  Roskilde KFUM 2  Karlslunde 1 - 4   Søren Andersen
6 36 Tir. 30-04-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  FC Fløng 4 - 1   Jens Nikolaisen
6 37 Tir. 30-04-2019 Kl. 19.00  FC Lejre 2  Vindinge 4 - 4   Keld Nielsen
6 38 Tir. 30-04-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  Karlslunde 0 - 9   Søren Andersen
6 39 Tir. 30-04-2019 Kl. 19.00  Kirke Såby  Tune 1 - 8   Pauli Pedersen
6 40 Tir. 30-04-2019 Kl. 19.00  Viby  FC Lejre 1 0 - 1   Kelley Hune Jørgensen
6 41 Tir. 30-04-2019 Kl. 19.00  Svogerslev  Himmelev 3 - 2   Ole Baltsen
6 42 Tir. 30-04-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 2  Taastrup FC 1 - 3   Jørgen Nielsen
5 29 Tir. 23-04-2019 Kl. 19.00  Himmelev  Viby 1 - 3   Pauli Pedersen
5 30 Tir. 23-04-2019 Kl. 19.00  FC Lejre 1  Kirke Såby 7 - 0   Søren Haurholm Larsen
5 31 Tir. 23-04-2019 Kl. 19.00  Tune  Gadstrup 7 - 1   Arne V. Larsen
5 32 Tir. 23-04-2019 Kl. 19.00  Karlslunde  FC Lejre 2 1 - 2   Søren Andersen
5 33 Tir. 23-04-2019 Kl. 19.00  Vindinge  Røde Stjerne 7 - 1   Ole Baltsen
5 34 Tir. 23-04-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Roskilde KFUM 2 3 - 1   Jens Nikolaisen
5 35 Tir. 23-04-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  Svogerslev 3 - 7   John Pedersen
4 22 Tir. 16-04-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 2  Vindinge 1 - 5   Jørgen Nielsen
4 23 Tir. 16-04-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Karlslunde 0 - 2   Erik Aggerholm
4 24 Tir. 16-04-2019 Kl. 19.30  FC Lejre 2  Tune 4 - 6   John P Nielsen
4 25 Tir. 16-04-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  FC Lejre 1 2 - 6   Søren Andersen
4 26 Tir. 16-04-2019 Kl. 19.00  Kirke Såby  Himmelev 0 - 5   Søren Haurholm Larsen
4 27 Tir. 16-04-2019 Kl. 19.00  Viby  Svogerslev 2 - 7   Leif Lagoni
3 15 Tir. 09-04-2019 Kl. 19.00  Svogerslev  Kirke Såby 1 - 2   John P Nielsen
3 16 Tir. 09-04-2019 Kl. 19.00  Himmelev  Gadstrup 9 - 3   Jens Nikolaisen
3 17 Tir. 09-04-2019 Kl. 19.00  FC Lejre 1  FC Lejre 2 5 - 0   Kelley Hune Jørgensen
3 18 Tir. 09-04-2019 Kl. 19.00  Tune  Røde Stjerne 5 - 1   Leif Lagoni
3 20 Tir. 09-04-2019 Kl. 19.00  Vindinge  FC Fløng 4 - 0   Claus Reib
3 21 Tir. 09-04-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  Viby 9 - 2   Jørgen Nielsen
2 8 Tir. 02-04-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Karlslunde 5 - 2   Arne V. Larsen
2 9 Tir. 02-04-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 2  Tune 0 - 7   Ole Baltsen
2 10 Tir. 02-04-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  FC Lejre 1 1 - 1   Claus Reib
2 11 Tir. 02-04-2019 Kl. 19.30  FC Lejre 2  Himmelev 2 - 4   Jens Nikolaisen
2 12 Tir. 02-04-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  Svogerslev 1 - 3   Frank Fischer
2 13 Tir. 02-04-2019 Kl. 17.50  Viby  Kirke Såby 3 - 2   Søren Andersen
2 14 Tir. 02-04-2019 Kl. 19.00  Vindinge  Taastrup FC 2 - 3   Keld Nielsen
1 1 Tir. 26-03-2019 Kl. 18.00  Viby  Gadstrup 5 - 1   Aage Falkenberg
1 2 Tir. 26-03-2019 Kl. 19.30  FC Lejre 2  Svogerslev 0 - 3   Frank Fischer
1 3 Tir. 26-03-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Himmelev 3 - 7   Søren Andersen
1 4 Tir. 26-03-2019 Kl. 19.30  FC Lejre 1  Roskilde KFUM 2 6 - 1   Jens Nikolaisen
1 5 Tir. 26-03-2019 Kl. 19.00  Tune  FC Fløng 2 - 2   Søren Haurholm Larsen
1 6 Tir. 26-03-2019 Kl. 19.00  Karlslunde  Vindinge 1 - 3   Leif Lagoni