Aktuelle Reos nyheder  (markér alle nyheder som læst)
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2018  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2019
  Marker denne meddelelse som læst   Hvem er min turneringsleder?  Hans Christian Nielsen (Kasserer) 09-04-2018 15-10-2018
  Marker denne meddelelse som læst   Superveteran - Solrød har trukket holdet  Ole Magnus (Turneringsleder Super Veteran, Old M., Grand OM) 12-05-2018 25-05-2018
  Marker denne meddelelse som læst   Invitation til stævne for 70+ spillere 11. juni  Hans Christian Nielsen (Kasserer) 24-05-2018 12-06-2018
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Kampprogram for Old Master, Sommerturneringen 2018
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Planlagt
spilledato
Planlagt
spilletidspunkt
Hjemmehold Udehold Hjemmehold
spilletøj
Udehold
spilletøj
Kampens
dommer
8 22 Man. 28-05-2018 19.00  Himmelev 1  Borup  Grøn  Hvid  Ole Baltsen
8 23 Man. 28-05-2018 19.00  Røde Stjerne / Svogerslev  Roskilde KFUM  Hvid  Blå/hvid  Keld Nielsen
8 24 Man. 28-05-2018 19.00  Viby  Taastrup FC  Grøn  Limegrøn  Arne V. Larsen
9 25 Man. 04-06-2018 19.00  Roskilde KFUM  Himmelev 1  Blå/hvid  Grøn  Søren Haurholm Larsen
9 26 Man. 04-06-2018 19.00  Taastrup FC  Røde Stjerne / Svogerslev  Limegrøn  Hvid  Leif Lagoni
9 27 Man. 04-06-2018 19.00  Vindinge  Viby  Gul  Grøn  Søren Andersen
10 28 Man. 11-06-2018 19.00  Røde Stjerne / Svogerslev  Borup  Hvid  Hvid  Søren Andersen
10 29 Man. 11-06-2018 19.00  Viby  Roskilde KFUM  Grøn  Blå/hvid  John Pedersen
10 30 Man. 11-06-2018 19.00  Himmelev 1  Vindinge  Grøn  Gul  Keld Nielsen
11 31 Man. 18-06-2018 19.00  Taastrup FC  Himmelev 1  Limegrøn  Grøn  Lars Gerner
11 32 Man. 18-06-2018 19.00  Vindinge  Røde Stjerne / Svogerslev  Gul  Hvid  Keld Nielsen
11 33 Man. 18-06-2018 19.00  Borup  Viby  Hvid  Grøn  Søren Haurholm Larsen
12 34 Man. 25-06-2018 19.00  Roskilde KFUM  Borup  Blå/hvid  Hvid  Søren Andersen
12 35 Man. 25-06-2018 19.00  Vindinge  Taastrup FC  Gul  Limegrøn  Søren Haurholm Larsen
12 36 Man. 25-06-2018 19.00  Røde Stjerne / Svogerslev  Himmelev 1  Hvid  Grøn  Leif Lagoni
13 37 Man. 06-08-2018 19.00  Taastrup FC  Roskilde KFUM  Limegrøn  Blå/hvid  Jens Nikolaisen
13 38 Man. 06-08-2018 19.00  Borup  Vindinge  Hvid  Gul  Søren Andersen
13 39 Man. 06-08-2018 19.00  Viby  Røde Stjerne / Svogerslev  Grøn  Hvid  John Pedersen
14 40 Man. 13-08-2018 19.00  Taastrup FC  Borup  Limegrøn  Hvid  Jens Nikolaisen
14 41 Man. 13-08-2018 19.00  Roskilde KFUM  Vindinge  Blå/hvid  Gul  Keld Nielsen
14 42 Man. 13-08-2018 19.00  Himmelev 1  Viby  Grøn  Grøn  Rene Hochauer
15 85 Man. 20-08-2018 19.00  Borup  Himmelev 1  Hvid  Grøn  Arne V. Larsen
15 86 Man. 20-08-2018 19.00  Roskilde KFUM  Røde Stjerne / Svogerslev  Blå/hvid  Hvid  Søren Haurholm Larsen
15 87 Man. 20-08-2018 19.00  Taastrup FC  Viby  Limegrøn  Grøn  John P Nielsen
16 88 Man. 27-08-2018 19.00  Himmelev 1  Roskilde KFUM  Grøn  Blå/hvid  Keld Nielsen
16 89 Man. 27-08-2018 19.00  Røde Stjerne / Svogerslev  Taastrup FC  Hvid  Limegrøn  Søren Haurholm Larsen
16 90 Man. 27-08-2018 19.00  Viby  Vindinge  Grøn  Gul  Leif Lagoni
17 91 Man. 03-09-2018 18.00  Borup  Røde Stjerne / Svogerslev  Hvid  Hvid  John P Nielsen
17 92 Man. 03-09-2018 18.00  Roskilde KFUM  Viby  Blå/hvid  Grøn  Søren Andersen
17 93 Man. 03-09-2018 18.00  Vindinge  Himmelev 1  Gul  Grøn  John Pedersen
18 94 Man. 10-09-2018 18.00  Himmelev 1  Taastrup FC  Grøn  Limegrøn  John Pedersen
18 95 Man. 10-09-2018 18.00  Røde Stjerne / Svogerslev  Vindinge  Hvid  Gul  John P Nielsen
18 96 Man. 10-09-2018 18.00  Viby  Borup  Grøn  Hvid  Søren Haurholm Larsen
19 97 Man. 17-09-2018 18.00  Borup  Roskilde KFUM  Hvid  Blå/hvid  Søren Haurholm Larsen
19 98 Man. 17-09-2018 18.00  Taastrup FC  Vindinge  Limegrøn  Gul  Jens Nikolaisen
19 99 Man. 17-09-2018 18.00  Himmelev 1  Røde Stjerne / Svogerslev  Grøn  Hvid  Keld Nielsen
20 100 Man. 24-09-2018 18.00  Roskilde KFUM  Taastrup FC  Blå/hvid  Limegrøn  Keld Nielsen
20 101 Man. 24-09-2018 18.00  Vindinge  Borup  Gul  Hvid  Pauli Pedersen
20 102 Man. 24-09-2018 18.00  Røde Stjerne / Svogerslev  Viby  Hvid  Grøn  John P Nielsen
21 103 Lør. 06-10-2018 10.00  Borup  Taastrup FC  Hvid  Limegrøn  Leif Lagoni
21 104 Lør. 06-10-2018 10.00  Vindinge  Roskilde KFUM  Gul  Blå/hvid  Keld Nielsen
21 105 Lør. 06-10-2018 10.00  Viby  Himmelev 1  Grøn  Grøn  John P Nielsen
2 4 Kampen er udsat og ingen ny dato aftalt 31-12-2999  Himmelev 1  Roskilde KFUM  Grøn  Blå/hvid  Keld Nielsen
2 6 Kampen er udsat og ingen ny dato aftalt 31-12-2999  Viby  Vindinge  Grøn  Gul