Aktuelle Reos nyheder  (markér alle nyheder som læst)
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   Jeg har fået ny mail adresse som følger.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 24-08-2023 06-09-2024
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2024 I REOS  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 23-01-2024 01-03-2025
  Marker denne meddelelse som læst   Super Grand Old Master 2024  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 28-01-2024 01-11-2024
  Marker denne meddelelse som læst   SÅ ER TURNERINGSPROGRAM I REOS 2024 ÅBENT FOR ALLE  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 08-03-2024 21-11-2024
  Marker denne meddelelse som læst   Spillesteder for VG forår og efterår  Allan Kristensen (Turneringsleder Old Master, Grand OM, Super GOM) 25-03-2024 01-11-2024
  Marker denne meddelelse som læst   FC Køge Nord udtræder af Veteran forår 2024  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 20-04-2024 01-12-2024
  Marker denne meddelelse som læst   FC Lejre trækker deres hold i Grand Old Master  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 27-04-2024 01-12-2024
  Marker denne meddelelse som læst   Super Veteran flyttes til 19/6 grundet EM fodbold  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 02-06-2024 15-07-2024
  Marker denne meddelelse som læst   Sjællandsmesterskab 70+ til Himmelev-Veddelev  Hans Christian Nielsen (Kontaktperson vedr 70Plus-aktiviteter) 16-06-2024 29-06-2024
  Marker denne meddelelse som læst   Turnering starter i August måned til 12/2610.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 24-06-2024 08-11-2024
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Kampprogram for Grand Old Master 5-mands, Sommerturneringen 2024
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Planlagt
spilledato
Planlagt
spilletidspunkt
Hjemmehold Udehold Hjemmehold
spilletøj
Udehold
spilletøj
Kampens
dommer
9 43 Ons. 19-06-2024 19.00  Borup  Albertslund  Hvid  Rød/hvid  
9 45 Ons. 19-06-2024 19.00  Tåstrup FC  Røde Stj. 2    Hvid  Jørgen Mikkelsen
1 5 Ons. 26-06-2024 19.00  Himmelev  RB 1906  Grøn  Hvid  Dan Petersen
1 1 Ons. 07-08-2024 19.00  Røde Stj. 1  Roskilde KFUM  Hvid  Blå/hvid  Claus Reib
10 46 Ons. 14-08-2024 19.00  Roskilde KFUM  Røde Stj. 1  Blå/hvid  Hvid  Claus Korsgaard
10 47 Ons. 14-08-2024 19.00  Himmelev/Lejre  Borup  Grøn  Hvid  Claus Reib
10 49 Ons. 14-08-2024 19.00  Tåstrup FC  Albertslund    Rød/hvid  John Pedersen
10 50 Ons. 14-08-2024 19.00  RB 1906  Himmelev  Hvid  Grøn  
11 51 Ons. 28-08-2024 18.30  Roskilde KFUM  Himmelev/Lejre  Blå/hvid  Grøn  
11 52 Ons. 28-08-2024 18.30  Borup  Røde Stj. 2  Hvid  Hvid  
11 54 Ons. 28-08-2024 18.30  Albertslund  RB 1906  Rød/hvid  Hvid  
11 55 Ons. 28-08-2024 18.30  Himmelev  Røde Stj. 1  Grøn  Hvid  
12 56 Ons. 04-09-2024 18.30  Røde Stj. 2  Roskilde KFUM  Hvid  Blå/hvid  
12 57 Ons. 04-09-2024 18.30  Tåstrup FC  Borup    Hvid  
12 59 Ons. 04-09-2024 18.30  Albertslund  Røde Stj. 1  Rød/hvid  Hvid  
12 60 Ons. 04-09-2024 18.30  Himmelev/Lejre  Himmelev  Grøn  Grøn  
13 61 Ons. 11-09-2024 18.30  Roskilde KFUM  Tåstrup FC  Blå/hvid    
13 62 Ons. 11-09-2024 18.30  Borup  RB 1906  Hvid  Hvid  
13 64 Ons. 11-09-2024 18.30  Albertslund  Himmelev/Lejre  Rød/hvid  Grøn  
13 65 Ons. 11-09-2024 18.30  Himmelev  Røde Stj. 2  Grøn  Hvid  
14 66 Ons. 18-09-2024 18.00  RB 1906  Roskilde KFUM  Hvid  Blå/hvid  
14 67 Ons. 18-09-2024 18.00  Tåstrup FC  Røde Stj. 1    Hvid  
14 68 Ons. 18-09-2024 18.00  Borup  Himmelev  Hvid  Grøn  
14 69 Ons. 18-09-2024 18.00  Røde Stj. 2  Himmelev/Lejre  Hvid  Grøn  
15 71 Ons. 25-09-2024 17.30  Roskilde KFUM  Borup  Blå/hvid  Hvid  
15 72 Ons. 25-09-2024 17.30  Røde Stj. 1  Himmelev/Lejre  Hvid  Grøn  
15 74 Ons. 25-09-2024 17.30  Albertslund  Røde Stj. 2  Rød/hvid  Hvid  
15 75 Ons. 25-09-2024 17.30  Tåstrup FC  RB 1906    Hvid  
16 77 Ons. 02-10-2024 17.30  Røde Stj. 1  Borup  Hvid  Hvid  
16 78 Ons. 02-10-2024 17.30  Himmelev/Lejre  Tåstrup FC  Grøn    
16 79 Ons. 02-10-2024 17.30  RB 1906  Røde Stj. 2  Hvid  Hvid  
16 80 Ons. 02-10-2024 17.30  Himmelev  Albertslund  Grøn  Rød/hvid  
17 81 Ons. 09-10-2024 17.00  Roskilde KFUM  Albertslund  Blå/hvid  Rød/hvid  
17 82 Ons. 09-10-2024 17.00  Røde Stj. 2  Røde Stj. 1  Hvid  Hvid  
17 84 Ons. 09-10-2024 17.00  RB 1906  Himmelev/Lejre  Hvid  Grøn  
17 85 Ons. 09-10-2024 17.00  Tåstrup FC  Himmelev    Grøn  
18 86 Lør. 26-10-2024 11.15  Himmelev  Roskilde KFUM  Grøn  Blå/hvid  
18 87 Lør. 26-10-2024 11.15  Røde Stj. 1  RB 1906  Hvid  Hvid  
18 88 Lør. 26-10-2024 11.15  Albertslund  Borup  Rød/hvid  Hvid  
18 90 Lør. 26-10-2024 11.15  Røde Stj. 2  Tåstrup FC  Hvid    
5 21 Kampen er udsat og ingen ny dato aftalt 31-12-2999  Roskilde KFUM  RB 1906  Blå/hvid  Hvid  Kelley Hune Jørgensen