Aktuelle Reos nyheder  (markér alle nyheder som læst)
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2019  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Havdrup Oldstar har trukket holdet for 2019  Verner Egelund (Havdrup) 28-03-2019 27-09-2019
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Hvalsø IF Oldstar har trukket holdet for 2019  Verner Egelund (Havdrup) 24-05-2019 26-09-2019
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Kampprogram for Veteran, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Planlagt
spilledato
Planlagt
spilletidspunkt
Hjemmehold Udehold Hjemmehold
spilletøj
Udehold
spilletøj
Kampens
dommer
10 64 Tir. 28-05-2019 19.00  Gadstrup  Røde Stjerne  Lyseblå  Hvid  Claus Korsgaard
10 65 Tir. 28-05-2019 19.00  Kirke Såby  Roskilde KFUM 2  Rød  Blå/hvid  Arne V. Larsen
10 66 Tir. 28-05-2019 19.00  Viby  FC Fløng  Grøn  blå/hvidstribet-sort  John Pedersen
10 67 Tir. 28-05-2019 19.00  Svogerslev  Vindinge  Rød  Gul  John P Nielsen
10 68 Tir. 28-05-2019 19.00  Himmelev  Karlslunde  Grøn  Blå  Søren Haurholm Larsen
10 69 Tir. 28-05-2019 19.00  FC Lejre 1  Tune  blå/blå  Gul trøje/ blå bukse  Paul Jørn Larsen
10 70 Tir. 28-05-2019 19.00  FC Lejre 2  Taastrup FC  blå/blå  Limegrøn  Pauli Pedersen
11 71 Tir. 04-06-2019 19.00  Karlslunde  FC Lejre 1  Blå  blå/blå  Jens Nikolaisen
11 72 Tir. 04-06-2019 19.00  Vindinge  Himmelev  Gul  Grøn  Ole Baltsen
11 73 Tir. 04-06-2019 19.00  FC Fløng  Svogerslev  blå/hvidstribet-sort  Rød  Søren Andersen
11 74 Tir. 04-06-2019 19.30  Roskilde KFUM 2  Viby  Blå/hvid  Grøn  Søren Haurholm Larsen
11 75 Tir. 04-06-2019 19.00  Røde Stjerne  Kirke Såby  Hvid  Rød  Keld Nielsen
11 76 Tir. 04-06-2019 19.00  FC Lejre 2  Gadstrup  blå/blå  Lyseblå  John Pedersen
11 77 Tir. 04-06-2019 19.00  Taastrup FC  Tune  Limegrøn  Gul trøje/ blå bukse  Pauli Pedersen
12 78 Tir. 11-06-2019 19.00  Kirke Såby  FC Lejre 2  Rød  blå/blå  Pauli Pedersen
12 79 Tir. 11-06-2019 19.00  Viby  Røde Stjerne  Grøn  Hvid  Arne V. Larsen
12 80 Tir. 11-06-2019 19.00  Svogerslev  Roskilde KFUM 2  Rød  Blå/hvid  Jens Nikolaisen
12 81 Tir. 11-06-2019 19.00  Himmelev  FC Fløng  Grøn  blå/hvidstribet-sort  Claus Korsgaard
12 82 Tir. 11-06-2019 19.00  FC Lejre 1  Vindinge  blå/blå  Gul  John P Nielsen
12 83 Tir. 11-06-2019 19.00  Tune  Karlslunde  Gul trøje/ blå bukse  Blå  Søren Haurholm Larsen
12 84 Tir. 11-06-2019 19.00  Gadstrup  Taastrup FC  Lyseblå  Limegrøn  Leif Lagoni
13 85 Tir. 18-06-2019 19.00  Vindinge  Tune  Gul  Gul trøje/ blå bukse  Keld Nielsen
13 86 Tir. 18-06-2019 19.00  FC Fløng  FC Lejre 1  blå/hvidstribet-sort  blå/blå  Kelley Hune Jørgensen
13 87 Tir. 18-06-2019 19.30  Roskilde KFUM 2  Himmelev  Blå/hvid  Grøn  Søren Haurholm Larsen
13 88 Tir. 18-06-2019 19.00  Røde Stjerne  Svogerslev  Hvid  Rød  Søren Andersen
13 89 Tir. 18-06-2019 19.00  FC Lejre 2  Viby  blå/blå  Grøn  John Pedersen
13 90 Tir. 18-06-2019 19.00  Gadstrup  Kirke Såby  Lyseblå  Rød  Leif Lagoni
13 91 Tir. 18-06-2019 19.00  Taastrup FC  Karlslunde  Limegrøn  Blå  Jens Nikolaisen
14 92 Tor. 20-06-2019 19.00  Gadstrup  Viby  Lyseblå  Grøn  Arne V. Larsen
14 93 Tor. 20-06-2019 19.00  Svogerslev  FC Lejre 2  Rød  blå/blå  Claus Korsgaard
14 94 Tor. 20-06-2019 19.00  Himmelev  Røde Stjerne  Grøn  Hvid  Aage Falkenberg
14 95 Tor. 20-06-2019 19.30  Roskilde KFUM 2  FC Lejre 1  Blå/hvid  blå/blå  Frank Fischer
14 96 Tor. 20-06-2019 19.00  FC Fløng  Tune  blå/hvidstribet-sort  Gul trøje/ blå bukse  Jens Nikolaisen
14 97 Tor. 20-06-2019 19.00  Vindinge  Karlslunde  Gul  Blå  Keld Nielsen
14 98 Tor. 20-06-2019 19.00  Taastrup FC  Kirke Såby  Limegrøn  Rød  Søren Andersen
15 99 Tir. 25-06-2019 19.00  Karlslunde  FC Fløng  Blå  blå/hvidstribet-sort  Søren Andersen
15 100 Tir. 25-06-2019 19.00  Tune  Roskilde KFUM 2  Gul trøje/ blå bukse  Blå/hvid  John Pedersen
15 101 Tir. 25-06-2019 19.00  FC Lejre 1  Røde Stjerne  blå/blå  Hvid  John P Nielsen
15 102 Tir. 25-06-2019 19.00  Himmelev  FC Lejre 2  Grøn  blå/blå  Jens Nikolaisen
15 103 Tir. 25-06-2019 19.00  Svogerslev  Gadstrup  Rød  Lyseblå  Aage Falkenberg
15 104 Tir. 25-06-2019 19.00  Kirke Såby  Viby  Rød  Grøn  Frank Fischer
15 105 Tir. 25-06-2019 19.00  Taastrup FC  Vindinge  Limegrøn  Gul  Søren Haurholm Larsen
16 106 Tir. 06-08-2019 19.00  Kirke Såby  Svogerslev  Rød  Rød  Kelley Hune Jørgensen
16 107 Tir. 06-08-2019 19.00  Gadstrup  Himmelev  Lyseblå  Grøn  Frank Fischer
16 108 Tir. 06-08-2019 19.00  FC Lejre 2  FC Lejre 1  blå/blå  blå/blå  John P Nielsen
16 109 Tir. 06-08-2019 19.00  Røde Stjerne  Tune  Hvid  Gul trøje/ blå bukse  Ole Baltsen
16 110 Tir. 06-08-2019 19.30  Karlslunde  Roskilde KFUM 2  Blå  Blå/hvid  Arne V. Larsen
16 111 Tir. 06-08-2019 19.00  FC Fløng  Vindinge  blå/hvidstribet-sort  Gul  Jens Nikolaisen
16 112 Tir. 06-08-2019 19.00  Viby  Taastrup FC  Grøn  Limegrøn  Keld Nielsen
17 113 Tir. 13-08-2019 19.00  Vindinge  Roskilde KFUM 2  Gul  Blå/hvid  Claus Reib
17 114 Tir. 13-08-2019 19.00  Karlslunde  Røde Stjerne  Blå  Hvid  Frank Fischer
17 115 Tir. 13-08-2019 19.00  Tune  FC Lejre 2  Gul trøje/ blå bukse  blå/blå  Jens Nikolaisen
17 116 Tir. 13-08-2019 19.00  FC Lejre 1  Gadstrup  blå/blå  Lyseblå  Ole Baltsen
17 117 Tir. 13-08-2019 19.00  Himmelev  Kirke Såby  Grøn  Rød  Keld Nielsen
17 118 Tir. 13-08-2019 19.00  Svogerslev  Viby  Rød  Grøn  Kelley Hune Jørgensen
17 119 Tir. 13-08-2019 19.00  Taastrup FC  FC Fløng  Limegrøn  blå/hvidstribet-sort  Leif Lagoni
18 120 Tir. 20-08-2019 19.00  Viby  Himmelev  Grøn  Grøn  Arne V. Larsen
18 121 Tir. 20-08-2019 19.00  Kirke Såby  FC Lejre 1  Rød  blå/blå  Claus Reib
18 122 Tir. 20-08-2019 19.00  Gadstrup  Tune  Lyseblå  Gul trøje/ blå bukse  Jens Nikolaisen
18 123 Tir. 20-08-2019 19.00  FC Lejre 2  Karlslunde  blå/blå  Blå  Leif Lagoni
18 124 Tir. 20-08-2019 19.00  Røde Stjerne  Vindinge  Hvid  Gul  Søren Haurholm Larsen
18 125 Tir. 20-08-2019 19.30  Roskilde KFUM 2  FC Fløng  Blå/hvid  blå/hvidstribet-sort  Kelley Hune Jørgensen
18 126 Tir. 20-08-2019 19.00  Svogerslev  Taastrup FC  Rød  Limegrøn  Aage Falkenberg
19 127 Tir. 27-08-2019 19.00  FC Fløng  Røde Stjerne  blå/hvidstribet-sort  Hvid  Keld Nielsen
19 128 Tir. 27-08-2019 19.00  Vindinge  FC Lejre 2  Gul  blå/blå  John P Nielsen
19 129 Tir. 27-08-2019 19.00  Karlslunde  Gadstrup  Blå  Lyseblå  Kelley Hune Jørgensen
19 130 Tir. 27-08-2019 19.00  Tune  Kirke Såby  Gul trøje/ blå bukse  Rød  Ole Baltsen
19 131 Tir. 27-08-2019 19.00  FC Lejre 1  Viby  blå/blå  Grøn  Leif Lagoni
19 132 Tir. 27-08-2019 19.00  Himmelev  Svogerslev  Grøn  Rød  Arne V. Larsen
19 133 Tir. 27-08-2019 19.00  Taastrup FC  Roskilde KFUM 2  Limegrøn  Blå/hvid  Jens Nikolaisen
20 134 Tir. 03-09-2019 19.00  Svogerslev  FC Lejre 1  Rød  blå/blå  Frank Fischer
20 135 Tir. 03-09-2019 19.00  Viby  Tune  Grøn  Gul trøje/ blå bukse  Claus Korsgaard
20 136 Tir. 03-09-2019 19.00  Kirke Såby  Karlslunde  Rød  Blå  Søren Haurholm Larsen
20 137 Tir. 03-09-2019 19.00  Gadstrup  Vindinge  Lyseblå  Gul  Kelley Hune Jørgensen
20 138 Tir. 03-09-2019 19.00  FC Lejre 2  FC Fløng  blå/blå  blå/hvidstribet-sort  John Pedersen
20 139 Tir. 03-09-2019 19.00  Røde Stjerne  Roskilde KFUM 2  Hvid  Blå/hvid  John P Nielsen
20 140 Tir. 03-09-2019 19.00  Himmelev  Taastrup FC  Grøn  Limegrøn  Keld Nielsen
21 141 Tir. 10-09-2019 19.30  Roskilde KFUM 2  FC Lejre 2  Blå/hvid  blå/blå  Kelley Hune Jørgensen
21 142 Tir. 10-09-2019 19.00  FC Fløng  Gadstrup  blå/hvidstribet-sort  Lyseblå  Claus Korsgaard
21 143 Tir. 10-09-2019 19.00  Vindinge  Kirke Såby  Gul  Rød  Frank Fischer
21 144 Tir. 10-09-2019 19.00  Karlslunde  Viby  Blå  Grøn  Jens Nikolaisen
21 145 Tir. 10-09-2019 19.00  Tune  Svogerslev  Gul trøje/ blå bukse  Rød  John P Nielsen
21 146 Tir. 10-09-2019 19.00  FC Lejre 1  Himmelev  blå/blå  Grøn  Søren Haurholm Larsen
21 147 Tir. 10-09-2019 19.00  Taastrup FC  Røde Stjerne  Limegrøn  Hvid  Arne V. Larsen
22 148 Tir. 17-09-2019 17.30  Himmelev  Tune  Grøn  Gul trøje/ blå bukse  Arne V. Larsen
22 149 Tir. 17-09-2019 17.30  Svogerslev  Karlslunde  Rød  Blå  Claus Korsgaard
22 150 Tir. 17-09-2019 17.30  Viby  Vindinge  Grøn  Gul  John P Nielsen
22 151 Tir. 17-09-2019 17.30  Kirke Såby  FC Fløng  Rød  blå/hvidstribet-sort  John Pedersen
22 152 Tir. 17-09-2019 17.30  Gadstrup  Roskilde KFUM 2  Lyseblå  Blå/hvid  Aage Falkenberg
22 153 Tir. 17-09-2019 17.30  FC Lejre 2  Røde Stjerne  blå/blå  Hvid  Leif Lagoni
22 154 Tir. 17-09-2019 17.30  FC Lejre 1  Taastrup FC  blå/blå  Limegrøn  Pauli Pedersen
23 155 Tir. 24-09-2019 17.30  Røde Stjerne  Gadstrup  Hvid  Lyseblå  Arne V. Larsen
23 156 Tir. 24-09-2019 19.30  Roskilde KFUM 2  Kirke Såby  Blå/hvid  Rød  Claus Reib
23 157 Tir. 24-09-2019 17.30  FC Fløng  Viby  blå/hvidstribet-sort  Grøn  Frank Fischer
23 158 Tir. 24-09-2019 17.30  Vindinge  Svogerslev  Gul  Rød  John P Nielsen
23 159 Tir. 24-09-2019 17.30  Karlslunde  Himmelev  Blå  Grøn  Jens Nikolaisen
23 160 Tir. 24-09-2019 17.30  Tune  FC Lejre 1  Gul trøje/ blå bukse  blå/blå  Leif Lagoni
23 161 Tir. 24-09-2019 17.30  Taastrup FC  FC Lejre 2  Limegrøn  blå/blå  Keld Nielsen
24 162 Tir. 01-10-2019 17.30  FC Lejre 1  Karlslunde  blå/blå  Blå  Arne V. Larsen
24 163 Tir. 01-10-2019 17.30  Himmelev  Vindinge  Grøn  Gul  Claus Korsgaard
24 164 Tir. 01-10-2019 17.30  Svogerslev  FC Fløng  Rød  blå/hvidstribet-sort  Claus Reib
24 165 Tir. 01-10-2019 17.30  Viby  Roskilde KFUM 2  Grøn  Blå/hvid  Frank Fischer
24 166 Tir. 01-10-2019 17.30  Kirke Såby  Røde Stjerne  Rød  Hvid  Jens Nikolaisen
24 167 Tir. 01-10-2019 17.30  Gadstrup  FC Lejre 2  Lyseblå  blå/blå  John P Nielsen
24 168 Tir. 01-10-2019 17.30  Tune  Taastrup FC  Gul trøje/ blå bukse  Limegrøn  John Pedersen
9 57 Tor. 03-10-2019 19.00  Tune  Himmelev  Gul trøje/ blå bukse  Grøn  Jens Nikolaisen
25 169 Tir. 08-10-2019 17.30  FC Lejre 2  Kirke Såby  blå/blå  Rød  Arne V. Larsen
25 170 Tir. 08-10-2019 17.30  Røde Stjerne  Viby  Hvid  Grøn  Claus Korsgaard
25 171 Tir. 08-10-2019 19.30  Roskilde KFUM 2  Svogerslev  Blå/hvid  Rød  Jens Nikolaisen
25 172 Tir. 08-10-2019 17.30  FC Fløng  Himmelev  blå/hvidstribet-sort  Grøn  John P Nielsen
25 173 Tir. 08-10-2019 17.30  Vindinge  FC Lejre 1  Gul  blå/blå  Keld Nielsen
25 174 Tir. 08-10-2019 17.30  Karlslunde  Tune  Blå  Gul trøje/ blå bukse  John Pedersen
25 175 Tir. 08-10-2019 17.30  Taastrup FC  Gadstrup  Limegrøn  Lyseblå  Leif Lagoni
26 176 Lør. 12-10-2019 10.00  Tune  Vindinge  Gul trøje/ blå bukse  Gul  Pauli Pedersen
26 177 Lør. 12-10-2019 10.00  FC Lejre 1  FC Fløng  blå/blå  blå/hvidstribet-sort  Jens Nikolaisen
26 178 Lør. 12-10-2019 10.00  Himmelev  Roskilde KFUM 2  Grøn  Blå/hvid  John P Nielsen
26 179 Lør. 12-10-2019 10.00  Svogerslev  Røde Stjerne  Rød  Hvid  Keld Nielsen
26 180 Lør. 12-10-2019 10.00  Viby  FC Lejre 2  Grøn  blå/blå  Aage Falkenberg
26 181 Lør. 12-10-2019 10.00  Kirke Såby  Gadstrup  Rød  Lyseblå  
26 182 Lør. 12-10-2019 10.00  Karlslunde  Taastrup FC  Blå  Limegrøn  Leif Lagoni
4 28 Kampen er udsat og ingen ny dato aftalt 31-12-2999  FC Fløng  Taastrup FC  blå/hvidstribet-sort  Limegrøn  Pauli Pedersen